17 kwietnia 2024

„Skafander” wraca po wakacjach!

Jaki plany mają tenisiści i tenisistki PWSZ Zamość? Jak studiować i uzyskać stopień wojskowy kaprala? O tym wszystkim dowiecie się z najnowszego wydania Gazety Akademickiej „Skafander”.

 

Numer otwiera sportowy temat – PWSZ Zamość zaprezentowała swoje drużyny tenisa stołowego: męską i żeńską. Obie będą walczyć na I-ligowym poziomie rozgrywek. Przypomnijmy, że niewiele brakowało, aby panowie w poprzednim sezonie awansowali do Superligi. Kto będzie reprezentował PWSZ Zamość w nadchodzących rozgrywkach  – o tym przeczytacie w „Skafandrze”.

Ponadto student bezpieczeństwa narodowego, Krzysztof Teterycz opowiada jak wygląda szkolenie wojskowe w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Legia Akademicka”. Krzysztof swoje szkolenie odbył w 2. Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym i zdobył stopień kaprala. Jak sam mówi, łatwo jednak nie było.

W gazecie przeczytacie również o finale Międzyszkolnego Przeglądu Reportażu 2019, któremu patronował „Skafander”. Znajdziecie również relacje z koncertów i imprez jakie odbyły się w ostatnim czasie w Hetmańskim Grodzie jak np. Wakacyjna Trasa Dwójki, czy Festiwal Stolica Języka Polskiego, albo widowisko Zamość 1920.

Gazetę Akademicką ”Skafander” możecie odnaleźć w szkołach średnich, urzędach oraz instytucjach kultury. Poniżej publikujemy link do e-wydania „Skafandra”:

https://drive.google.com/file/d/0B-6jHY2QGWgQVXJ3S0pjWTBEX19JNm1sN245UmlVNFlYR2x3/view