Straciła 35 tys. Kolejne oszystwo w regionie

35 tysięcy złotych straciła mieszkanka Lublina po tym, jak przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie. Kobieta przeświadczona była, że gotówka potrzebna jest jej córce. Sprawców poszukuje Policja.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Do mieszkanki Lublina zadzwoniła kobieta i podając się za jej córkę poprosiła o pomoc. Chciała pożyczyć 35 tys. zł, które musiała oddać koleżance. 61 latka zgodziła się pomóc. Po wypłaceniu pieniędzy z banku, gotówkę przekazała nieznajomemu mężczyźnie, który podawał się za kolegę córki. Jeszcze tego samego dnia kobieta zorientowała się, że została oszukana i straciła oszczędności życia.

Policja poszukuje sprawców i po raz kolejny apeluje do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Przestrzegamy przed łatwowiernością w przypadku podobnych telefonów, zwłaszcza od osób podających się za członków naszej rodziny, z którymi nie utrzymywaliśmy kontaktu od dłuższego czasu. Każdą taką informację należy zweryfikować, a szczególnie wtedy, gdy rozmówca prosi nas o pieniądze.

 

źródło: KWP Lublin (R.L.R.)