Student WSZiA w trójce najlepszych studentów Lubelszczyzny

Trzecie miejsce w województwie lubelskim w konkursie „Studencki Nobel” zdobył Mateusz Pelc, obecnie już absolwent kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, jest jedyną zamojską uczelnią, która startuje w tym konkursie.

Reklamy

W uczelnianych eliminacjach wyróżnienie zdobył Paweł Kalinowski, noblista województwa lubelskiego z ub. roku. Trzecie miejsce – Marta Soboń, podobnie jak Mateusz i Paweł, studentka fizjoterapii i od niedawna szefowa koła naukowego „Radiatus”. Drugie miejsce zajął Michał Grelak, student budownictwa i przewodniczący Rady Samorządu Studentów WSZiA. Pierwsze uczelniane i trzecie na Lubelszczyźnie (po studentkach z Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Medycznego)  – Mateusz Pelc.

Ci co znają Mateusza na pewno nie są zaskoczeni. Słów pochwał na jego temat nie da się zmieścić na jednej stronie. Na studia przyjechał z Podkarpacia. I dał się poznać jako świetny student, wielokrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stypendysta Erasmusa. Zawsze chętny do współpracy i pomocny dla młodszych kolegów. Dusza towarzystwa i przyjaciel „z jednej ławki” Pawła Kalinowskiego.

O swoich sukcesach mówi bardzo skromnie – Ja tylko wykorzystałem daną mi szansę.   

Zamojscy studenci z dużymi sukcesami startują w konkursie „Studencki Nobel”, którego organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. W ub. roku najlepszym studentem  Lubelszczyzny został Paweł Kalinowski, który w eliminacjach ogólnopolskich zajął trzecie miejsce w dziedzinie nauk medycznych.

Wielkie gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych od zarządu uczelni i całej społeczności akademickiej.

 

Na zdjęciu od lewej: Paweł Kalinowski, Mateusz Pelc, kanclerz WSZiA Andrzej Łygas, Marta Soboń i Michal Grelak (fot. mb)