27 maja 2024

Stypendyści uhonorowani po raz kolejny

„Wykształcenie jest przepustką do lepszego życia” – te słowa marszałek Krzysztof Hetman skierował do szczególnie uzdolnionej młodzieży, która 27 kwietnia br. po brzegi wypełniła Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Z Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Hrubieszowie stypendia otrzymali następujący uczniowie: Aleksandra Biskup, Piotr Dudek oraz Mateusz Malon – obecnie uczeń klasy I ZS nr 2 w Hrubieszowie. Są oni kolejnymi stypendystami naszego gimnazjum.

Ogółem przyznano 326 osobom stypendia. Najliczniejszą grupę stypendystów miały szkoły: ZS w Tomaszowie Lubelskim oraz I LO im. Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Pomoc stypendialna dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów z wybitnymi osiągnięciami w nauce.

Konferencję, na której ogłoszono listę stypendystów oraz wręczono dyplomy i drobne upominki, uświetniły występy grupy teatralnej Medycznego Studium Zawodowego w Parczewie, grupy tanecznej oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki”.

***

Info:
Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie