Świetlice wiejskie po remontach

Zakończyły się prace remontowe w świetlicy w Starej Wsi w Gminie Mircze. Uroczyste oddanie obiektu do użytku nastąpi w najbliższą niedzielę 11 września, podczas Dożynek Gminno-Parafialnych, które odbędą się właśnie w Starej Wsi.

Reklamy

W budynku wykonano instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, wymieniono okna, drzwi i dach oraz docieplono ściany. Prace obejmowały również wykonanie nowej kotłowni z instalacją centralnego ogrzewania i wentylacją oraz nadbudowy, w której będzie się mieścić Izba Tradycji. Ponadto budynek został odwodniony a teren wokół świetlicy na nowo zagospodarowany. Korzystający z obiektu mają teraz do dyspozycji utwardzony parking i chodnik, a osoby niepełnosprawne specjalną pochylnię, dzięki której mogą łatwiej dostać się do budynku.

Reklamy

Całkowity koszt inwestycji to ponad 510 tysięcy złotych, z czego prawie 315 tysięcy gmina pozyskała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jeszcze w tym miesiącu ma się zakończyć także remont podobnej świetlicy w Wiszniowie. Tutaj oprócz prac, które są prowadzone w środku i z zewnątrz budynku, będzie również wykonane boisko sportowe. Na realizację tej inwestycji samorząd również pozyskał dofinansowanie z PROW-u.

Od kilku tygodniu ze zmodernizowanych świetlic korzystają już mieszkańcy czterech innych miejscowości. Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej w budynkach w: Tuczapach, Smoligowie, Górce-Zabłociu i Modryniu-Kolonii wymieniono lub pomalowano dachy, ocieplono ściany oraz wymieniono okna i drzwi.

***

Źródło: www.ias24.eu
(fot.UG Mircze)