Święto Pluszowego Misia w Stefankowicach

28 listopada w Bibliotece Publicznej w Stefankowicach obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Z małymi uczestnikami rozmawialiśmy o książkach i bajkach, których głównym bohaterem jest właśnie miś.

Reklamy

Proszę Państwa oto Miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Chętnie Państwu łapkę poda.
Nie chce podać? A to szkoda…

No bo któż z nas nie kocha misi? Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka. “Nie obejdzie się bez misia” – tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. Dlatego trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach, baśniach i wierszykach. Są tam najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i bywają najczęściej pluszowe. Ich podobizna widnieje na zeszytach, koszulkach, czapkach, a w sklepach z pamiątkami aż roi się od misiowych figurek i gadżetów.

28 listopada w Bibliotece Publicznej w Stefankowicach obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Z małymi uczestnikami rozmawialiśmy o książkach i bajkach, których głównym bohaterem jest właśnie miś. Jedną z atrakcji było głośne czytanie opowiadania Marii Kownackiej o wielkiej przyjaźni chłopca o imieniu Zbyszek i jego misia.

Dzieci wysłuchały także piosenki o misiu Uszatku oraz dowiedziały się o gatunkach niedźwiedzi oraz ich upodobaniach. Nie zabrakło również portretu misia, który dzieci miały za zadanie uzupełnić o brakujące części garderoby mając na uwadze panującą porę roku.

Ponieważ wszystkie zabawy związane były z misiem, również poczęstunek musiał być tematycznie dopasowany – dzieci otrzymały ciasteczka w kształcie misia.

 

Info i foto: GOK w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach