23 maja 2024

Testosteron w Dorohusku, sterydy w Terespolu, anaboliki w przesyłce

Próby przemytu farmaceutyków udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na przejściach granicznych w Dorohusku i Terespolu oraz w przesyłce kurierskiej.

 

12 grudnia br. funkcjonariusze Referatu Realizacji w Białej Podlaskiej w trakcie kontroli drogowej pojazdu jednej z firm kurierskich wykryli w przesyłce nadanej przez obywatela Białorusi sterydy i anaboliki. Paczka była zaadresowana na osobę mieszkającą w Barcelonie (Hiszpania). Łącznie ujawniono 6300 tableteki 60 ampułekróżnego rodzaju farmaceutyków, m.in. „Oxandronol”, „”Primobol”, „Danobol”.

Wartość zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 52 tys. zł.

 

Z kolei 8 grudnia br., funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu podczas kontroli samochodu osobowego marki „Daewoo” na białoruskich numerach rejestracyjnych wykryli dużą partię anabolikówm.in. „Sustamed”, „Anapolon”, „Parabolan”, „Strambafort”. Łącznie zatrzymano 3170 tabletek oraz 170 ampułek sterydów i anabolików o wartości rynkowej ponad 11,7 tys. zł. Kierująca pojazdem 65-letnia obywatelka Białorusi tłumaczyła się, że nic nie wiedziała o nielegalnym towarze i że najprawdopodobniej zostawił go w aucie kolega jej syna.

Na poczet grożącej kary zabezpieczono u podróżnej pieniądze w kwocie 700 zł.

 

7 grudnia br. funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku poddali szczegółowej kontroli samochód osobowymarki „Toyota” na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie rewizjiujawnili w bagażu podręcznym10 opakowań leku „Testosteron 5 %”, łącznie 50 ampułek.Do próby przemytu farmaceutyków przyznała się 32-letnia obywatelka Ukrainy.

Wobec podejrzanej wszczęto postępowanie karne skarbowe.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie