Tomaszów Lubelski: Kierował mając prawie 3 promile. Kolejna wpadka 16-latka

W ręce policjantów z Łaszczowa trafił wczoraj 16-latek, który kierował ciągnikiem rolniczym mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Nieletni ponadto posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący do 2021 roku. Jakby tego było mało ma na swoim koncie już kilka tego rodzaju przewinień i niebawem znów trafi przed oblicze sądu rodzinnego.

Reklamy

Wczoraj po godzinie 17.00 dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Leśnej w Łaszczowie młody mężczyzna, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu, kieruje ciągnikiem marki Ursus. Stróże prawa szybko zjawili się na miejscu i zatrzymali 16-latka. Okazało się, że w jego organizmie znajdowało się niemal 3 promile alkoholu.
 
Nieletni był dobrze znany funkcjonariuszom, gdyż na „podwójnym gazie” wpadł kolejny raz. Ostatnio został zatrzymany niespełna dwa miesiące temu, kiedy kierował ciągnikiem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu, ponadto posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, obowiązujący do 2021 roku.
 
Policjanci ustalają, skąd nieletni wziął alkohol oraz w jaki sposób znalazł się za kierownicą pojazdu. Zgromadzone w tej sprawie materiały ponownie trafią do sędziego rodzinnego celem rozpatrzenia. 
 
 
źródło: KPP Tomaszów Lubelski (JR)