Tomaszów Lubelski: Tragiczny wypadek. 68-latek z gminy Werbkowice potrącił śmiertelnie pieszego

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiejszego ranka w miejscowości Józefówka. Na miejscu zginął 62-letni mieszkaniec gminy Rachanie, który został potrącony przez volkswagena passata, jadącego w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Kierujący pojazdem 68-latek z gminy Werbkowice w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Reklamy

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj około 6.00 na drodze biegnącej przez miejscowość Józefówka. W rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Rachań doszło do potrącenia pieszego. Kierujący samochodem m-ki Volkswagen Passat 68-latek potrącił znajdującego się na jezdni 62-letniego mieszkańca gminy Rachanie. Niestety, pieszy nie przeżył zderzenia z pojazdem. Kierujący pojazdem był trzeźwy. W jakim stanie trzeźwości znajdował się pieszy, pokażą dopiero wyniki pobranej do badań krwi.
 
Jak wstępnie ustalono, kierujący samochodem nie zauważył idącego przez skrzyżowanie pieszego. Okoliczności i faktyczną przyczynę wypadku wyjaśnią policjanci i prokurator. Spowodowanie wypadku, którego następstwem jest śmierć człowieka, zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Policjanci apelują zarówno do kierujących, jak i pieszych uczestników ruchu, o zachowanie ostrożności na drodze.
 
 
 
źródło i fot. KPP Tomaszów Lub. (JR)