24 września 2023

Tragiczne wymuszenie pierwszeństwa. Zginęły dwie osoby [ZDJĘCIA]

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w nocy. Kierowca osobowego opla wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Volkswagenem.

Reklamy

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 22 na drodze K-48, na wysokości Białek Górnych w powiecie ryckim.

– Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący osobowym oplem 31-letni mieszkaniec powiatu ryckiego przewożąc czterech pasażerów, jadąc drogą podporządkowaną prowadzącą z Nowodworu w kierunku Białek Górnych wjechał na skrzyżowanie z drogą K-48, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo nadjeżdżającemu z prawej strony kierującemu osobowym volkswagenem.

Reklamy

Doszło do zderzenia obu pojazdów. Śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów opla. Obaj to mieszkańcy powiatu ryckiego w wieku 34 lat.

Dwoje pozostałych pasażerów opla oraz kierujący trafili do szpitali. Również kierujący volkswagena z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala – informuje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z ryckiej KPP.

Reklamy

Policyjne badanie wykazało, że kierowca opla był trzeźwy. Od kierowcy volkswagena pobrano krew do badań.

Czynności dochodzeniowe na miejscu wypadku wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Wyjaśniane są wszelkie okoliczności zdarzenia.

Zobacz też:

Groźny wypadek w Jarosławcu [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Rykach