15 lipca 2024

Tragiczne wypadki na drogach

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznych wypadków, jakie wydarzyły się minionej doby. Wczoraj wieczorem w pow. krasnostawskim kierujący BMW wypadł z drogi, wpadł do rowu i koziołkował. Jeden z podróżujących autem mężczyzn poniósł śmierć na miejscu. Z kolei w pow. tomaszowskim doszło do zderzenia się busa z motocyklistą. 30-latek pomimo podjętej reanimacji zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

Reklamy

 

Do jednego z tragicznych wypadków doszło wczoraj wieczorem  w miejscowości Siennica Królewska Duża w pow. krasnostawskim.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, samochód marki BMW jadąc w stronę Krasnegostawu na łuku drogi zjechał do rowu i koziołkował. Autem podróżowało dwóch mężczyzn, Jeden z nich wypadł z pojazdu. W wyniku odniesionych obrażeń 47-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana poniósł śmierć na miejscu.

Reklamy

Drugi z mężczyzn – 49-latek, został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wyjaśnianiem dokładnych przyczyn oraz okoliczności zdarzenia zajmują się krasnostawscy policjanci.

 

***

Reklamy

 

Do śmiertelnego wypadku doszło także w pow. tomaszowskim.

W sobotę około godz. 2 w nocy  na drodze krajowej nr 17 w Suminie, jadący busem ob. Ukrainy podczas wyprzedzania jadącego przed nim motocyklisty, nagle uderzył w jednoślad. Kierującego motocyklem 30-letiego mieszkańca gm. Rachanie karetka przewiozła do szpitala. Niestety, nie udało się go uratować.

Pojazdy biorące udział w wypadku zostały zabezpieczone do dyspozycji biegłego, którego opinia będzie jednym z głównych dowodów w śledztwie. 46-letni kierowca busa został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw, KPP Tomaszów Lub.