Tragiczny bilans ostatnich dni na drogach Lubelszczyzny. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Bilans ostatnich dni na drogach Lubelszczyzny. 24 – 29 grudnia: 23 wypadki – 6 osób nie żyje, 25 rannych, 74 pijanych. W najbliższą niedzielę i poniedziałek policjanci ruchu drogowego prowadzić będą kontrole pod kryptonimem „Bezpieczne powroty”.

Reklamy

Głównym celem tych działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenie liczby wypadków i zminimalizowanie ich skutków.
 
Okres długich weekendów charakteryzuje się znacznie zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, szczególnie na drogach wylotowych z miast. Długi i męczący czas podróży, panujące niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjają narastaniu agresji.  Taki stan przejawia się jazdą z niedozwoloną prędkością czy  wyprzedzaniem na granicy ryzyka. Zjawisko to sprzyja powstawaniu sytuacji niebezpiecznych, w konsekwencji prowadzących do tragicznych zdarzeń drogowych.
 
Podczas minionego długiego i wolnego okresu czasu tj. od 24 do 29 grudnia 2013 roku, odnotowano 23 wypadki drogowe. W ich wyniku 6 osób poniosło śmierć a 25 doznało obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali 74 kierujących po spożyciu alkoholu.
 
Policjanci apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa i trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że pijani kierowcy to sprawcy wielu niekiedy tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (AF.)