29 maja 2024

Tragiczny wypadek pod Chełmem. Jedna osoba nie żyje, trzy w szpitalu

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Brzeźno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a trzy z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

 

Dzisiaj około godziny 8.30 dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów w miejscowości Brzeźno na trasie Chełm – Dorohusk.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem osobowym marki Dacia 47-letni mieszkaniec Chełma, podczas manewru wyprzedzania samochodu marki Renault, zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym, którym kierował 42-letni obywatel Ukrainy.

W wyniku tego zdarzenia, pomimo prowadzonej przez załogę karetki pogotowia reanimacji, śmierć na miejscu poniósł pasażer dacii 40-letni mieszkaniec gminy Chełm. Kierowca tego samochodu oraz dwoje mieszkańców gminy Dorohusk, 28-letni kierowca i 19-letni pasażer Renault, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

źródło i fot. KMP Chełm