Tytoń o wartości 370 tysięcy nie trafi na czarny rynek

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalny susz tytoniowy o szacunkowej wartości rynkowej ponad 370 tysięcy zł.

Reklamy

 

27 lutego, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej we Włodawie, przeszukali budynki gospodarcze, znajdujące się na terenie prywatnej posesji na terenie powiatu włodawskiego.

Ujawniono w nich  527 kg suszu tytoniowego, blisko 9 kg gotowej krajanki oraz urządzenie służące do wstępnej obróbki tytoniu. Na miejsu znaleziono również kuszę oraz 35 bełtów – strzał używanych do strzelaia z kuszy.

Szacunkowa wartość ujawnionego tytoniu to ponad 370 tys. zł.

Jak ustalono, tytoń pochodzący z upraw na terenie powiatu włodawskiego, miał posłużyć do nielegalnej produkcji papierosów.

Właściciel nieruchomości, na terenie której ujawniono nielegalny towar, poniesie odpowiedzialność karną z tytułu  nieujawnienia organowi podatkowemu przedmiotu opodatkowania, jakim w tym przypadku był susz tytoniowy. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, karą pozbawienia wolności lub obu tym karom łącznie. Dalsze czynności w tej sprawie poprowadzą funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Wszczęto również postepowanie przygotowawcze dotyczące posiadania kuszy bez wymaganej jej rejestracji i zezwolenia. Zgodnie z ustawą o broni i amunicji, czyn ten usankcjonowany jest karą aresztu albo grzywny.

 

info i fot. NOSG

 


 

Zobacz też:

REGION – Próbował przekroczyć granicę z fałszywym prawem jazdy

POWIAT – Ślipcze: Zatrzymani nielegalni imigranci i organizatorzy przerzutu