23 kwietnia 2024

Uciekał autem, potem pieszo. Policja zatrzymała kolejnego pijanego pirata drogowego

Za jazdę w stanie nie trzeźwości i bez uprawnień oraz liczne wykroczenia w ruchu drogowym będzie odpowiadał przed sądem 21-letni mieszkaniec gm. Ludwin. Młodzieniec na krajowej 17 nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekał najpierw pojazdem, potem pieszo. Policjanci w pościgu zatrzymali kierowcę opla jak również jego czworo pasażerów. Uciekinier trafił do policyjnego aresztu. Miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło  na krajowej 17. Policjanci ruchu drogowego chcieli przeprowadzić kontrolę osobowego opla.  Kierowca widząc to przyspieszył i zaczął uciekać. Próbując zgubić radiowóz wjechał na jedną z posesji w kolonii Siedliszczki, gdzie kierowca i jego czworo pasażerów rzuciło się do ucieczki pieszo. Kolejno cała piątka była zatrzymana przez policjantów.

Do policyjnego aresztu ostatecznie trafił 21-letni mieszkaniec gm. Ludwin. Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do tego, że to on kierował autem . Jak wytrzeźwiał, przyznał się do zarzucanego mu czynu .

Teraz 21-latek będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nie trzeźwości, bez uprawnień i liczne wykroczenia drogowe. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

 

źródło: KPP Świdnik (M.S)