19 czerwca 2024

Uciekał, bo miał w aucie 11 tysięcy paczek papierosów. Policjanci ścigali go kilkanaście kilometrów

Kilkanaście kilometrów trwał pościg chełmskiej drogówki za oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W miejscowości Sawin kierujący autem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, a następnie wjechał na boisko. Policjanci w jego samochodzie znaleźli ponad 11 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Reklamy

 

Policjanci z chełmskiej drogówki w sobotę rano w miejscowości Ochoża podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej samochodu marki Opel Insignia. Kierujący pomimo dawanych przez funkcjonariuszy sygnałów nie zatrzymał się i nadal kontynuował swoją jazdę. Funkcjonariusze podjęli pościg za tym pojazdem, który zaczął oddalać się w kierunku Wierzbicy.

Po kilkunastu kilometrach, w miejscowości Sawin, kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi do rowu, a następnie wjechał na boisko, gdzie się zatrzymał. Policjanci ustalili tożsamość kierowcy, to 28- letni mieszkaniec Chełma. Powód ucieczki szybko wyszedł na jaw, gdy w samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy w ilości 11679 paczek. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 180 tysięcy złotych.

Reklamy

Podczas kontroli okazało się również, że tablice rejestracyjne na tym aucie pochodziły z innego samochodu, którego 28-latek jest właścicielem. Mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalili śledczy posiada ona aktualny zakaz wstępu na imprezy masowe, za wcześniejsze zakłócanie porządku publicznego. Wczoraj zostały mu przedstawione zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności oraz grzywny.

 

 

źródło i fot. KMP Chełm

Reklamy