15 lipca 2024

Udane Dni Ubezpieczonego w regionie

Ponad 600 osób skorzystało do tej pory z „Dni Ubezpieczonego”, jakie Oddział ZUS w Biłgoraju zorganizował u pracodawców. Instytucja chciała w ten sposób dotrzeć do osób, które dotychczas niewiele wiedziały o własnym ubezpieczeniu.

Reklamy

 

W ramach „Dni Ubezpieczonego” przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadzili spotkania informacyjne w zakładach pracy – dla ich pracowników i zleceniobiorców. Organizatorom zależało na tym, by z wiedzą o ubezpieczeniach dotrzeć do osób, które bardzo rzadko kontaktują się z ZUS.

I udało się. W akcję zaangażowało się przeszło trzydziestu pracodawców. Większość spotkań w zakładach pracy odbyła się w październiku, część w listopadzie. Do tej pory w szkoleniach prowadzonych przez specjalistów Oddziału ZUS w Biłgoraju wzięło udział ponad 600 osób. Ta grupa powiększy się, bo w planach jest jeszcze przynajmniej kilka spotkań.

Reklamy

Uczestnicy dowiadywali się między innymi, co mogą znaleźć na swoim koncie w ZUS i na jakie świadczenia mogą liczyć, opłacając składki. Usłyszeli, w jaki sposób uzyskać prognozę przyszłej emerytury.

Ubezpieczeni dopytywali, jak środki przekazane z otwartych funduszy emerytalnych  pracują teraz na ich emeryturę oraz jak skorzystać z kalkulatora emerytalnego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Interesowali się też przeliczeniem kapitału początkowego, który jest składnikiem ich przyszłej emerytury. Część była zaskoczona, że przez internet można składać zapytania i wnioski do ZUS – relacjonuje Anna Pietras-Okoń, naczelniczka Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w Oddziale ZUS w Biłgoraju.

Reklamy

Zakłady pracy zainteresowane takim szkoleniem dla swoich pracowników nadal mogą się zgłaszać pod adresem tomasz.jablonski@zus.pl. Jeśli będą chętni, kolejne spotkania mogą odbyć się w styczniu.

 

źródło: ZUS