26 maja 2024

Uderzył w drzewo mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie

Radzyńska komenda ustala szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Wola Osowińska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym volvo w trakcie wyprzedzania jadącego przed nim ciągnika rolniczego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewa. W chwili zdarzenia był pijany.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 13:00 na ul. Krzywie w miejscowości Wola Osowińska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volvo, 25-letni mieszkaniec gm. Borki podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego stracił panowanie nad pojazdem.

25-latek zjechał na prawe pobocze, po tym jego auto uderzyło w dwa przydrożne drzewa. W trakcie zdarzenia mężczyzna wypadł z samochodu.  W wyniku wypadku 25-latek doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia był pijany. Badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.źródło i fot. KWP Lublin