Ukradli czapkę z łosia i zniszczyli karoserię samochodu

Zarzut uszkodzenia volkswagena usłyszało trzech mieszkańców Zamościa i gm. Zwierzyniec w wieku 19 – 20 lat. Młodzieńcy wracając z urodzinowej imprezy rzucili się na maskę zaparkowanego w rejonie starówki auta, niszcząc jego karoserię. W ich ustaleniu i zatrzymaniu pomogły kamery miejskiego monitoringu.

Reklamy

W niedzielę wczesnym rankiem do dyżurnego zamojskiej komendy zgłosił się 48-letni obywatel Ukrainy, członek jednej z grup rekonstrukcyjnych biorących udział w dorocznej inscenizacji historycznej „Szturm Twierdzy Zamość”.

Mężczyzna powiadomił, że nieznany mu młody człowiek zerwał mu z głowy i zabrał czapkę stanowiącą nieodłączny element jego historycznego stroju. Wykonane z aksamitu i futra łosia nakrycie głowy pokrzywdzony wycenił na kwotę 350 złotych.

Reklamy

Policjanci przyjęli zgłoszenie i zajęli się ustalaniem sprawcy. Z pomocą przyszedł im miejski monitoring. Oko kamery zarejestrowało idącego chwiejnym krokiem młodzieńca w nakryciu głowy rodem z czasów potopu szwedzkiego. Towarzyszyło mu kilku innych młodych mężczyzn.

Przechodząc przez jeden z parkingów usytuowanych w rejonie zamojskiej starówki młodzieńcy rzucili się na maskę zaparkowanego tam volkswagena, niszcząc jego karoserię. Jak ustalili policjanci auto należało do 26-letniego mieszkańca powiatu jędrzejowskiego. Straty spowodowane dewastacją właściciel oszacował na kwotę 700 złotych.

Jeszcze tego samego dnia trójka wandali trafiła w ręce mundurowych. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Zamościa i gm. Zwierzyniec w wieku 19 – 20 lat. Wczoraj usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Przyznali się do ich popełnienia i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. W trakcie przesłuchania wyrazili żal z powodu swojego zachowania. Jak tłumaczyli to nadmiar alkoholu, który pozostał w ich organizmach po urodzinowej imprezie był przyczyną chuligańskich wybryków.

Zgodnie z kodeksem karnym uszkodzenie mienia to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Wideo »

 

źródło, wideo, fot. KMP Zamość (J.K.)