W Galerii Twierdza w Zamościu spełnili marzenia dzieci

Klienci Galerii Twierdza w Zamościu pomogli spełnić świąteczne życzenia dzieci z Domu Dziecka w Zamościu, Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach, „Nasz Dom” im. Edmunda Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP. w Tuligłowach i przygotowali dla nich wymarzone prezenty.

Reklamy

Przedświąteczna akcja „Marzenia do spełnienia” trwała od 6 do 20 grudnia w Galerii Twierdza w Zamościu. W tym czasie klienci galerii mogli zamienić się w pomocników świętego Mikołaja i przygotować prezenty dla wychowanków Domu Dziecka w Zamościu, Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach, „Nasz Dom” im. Edmunda Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP. w Tuligłowach. Świąteczne życzenia dzieci były ukryte w specjalnych bombkach, które wisiały na choince wewnątrz Galerii Twierdza – w sumie 105 bombek z marzeniami.

Klienci szybko i chętnie zareagowali na akcję. Podchodzili do choinki, prosili hostessy o wręczenie wybranej bombki, dowiadywali się z niej o potrzebach i niedługo później wracali z gotowym prezentem. Życzenia dotyczyły artykułów kosmetycznych/zabawek.

Reklamy

– Nasi goście przygotowali paczki dla wszystkich dzieci i co najważniejsze, spełnili w ten sposób ich własne życzenia. Zamościanie chętnie pomagają i są życzliwi dla innych. To wnioski nie tylko z tej świątecznej akcji, ale również z poprzednich, które organizowaliśmy wspólnie z naszymi klientami –mówi Joanna Wyrostek, dyrektor Galerii Twierdza w Zamościu.

Gotowe paczki zostały wręczone tuż przed świętami, w sobotę 21 grudnia. Tego dnia święty Mikołaj pojechał do Domu Dziecka w Zamościu, Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach, „Nasz Dom” im. Edmunda Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP. w Tuligłowach, żeby na miejscu obdarować podopiecznych.

Akcja „Marzenia do spełnienia” została przyjęta z entuzjazmem zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych. Dużo radości sprawiło naszym wychowankom wybieranie prezentów z długiej listy, przygotowanej przez Świętego Mikołaja. Dzieci nie mogły doczekać się przyjazdu Mikołaja, który zjawił się w towarzystwie swoich pomocników z Galerii Twierdza w Zamościu mówi Barbara Kowal, dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach.

– To był świetny pomysł. Święty Mikołaj rozbawił dzieci, które czuły się swobodnie – mówi Edyta Panas, dyrektor Domu Dziecka w Zamościu – Dzieci były bardzo zadowolone, a prezenty sprawiły im wiele radości.

Klienci Galerii Twierdza w Zamościu, którzy zamienili się na chwilę w pomocników świętego Mikołaja, otrzymali piernikowe serce, symbolizujące podziękowanie od dziecka.