W Porcie Lotniczym Lublin odprawiono już ponad 7,5 mln maseczek z Chin

W nocy 28 kwietnia, do Oddziału Celnego Port Lotniczy Lublin dotarł kolejny transport – 3,2 mln maseczek z Chin. W ostatnich dniach w Porcie Lotniczym Lublin funkcjonariusze KAS odprawili już w sumie ponad 7,5 mln maseczek medycznych.

Reklamy

 

28 kwietnia, w godzinach nocnych, pierwszy raz w Porcie Lotniczym Lublin wylądował szerokokadłubowy samolot pasażerski Boeing 767 (ten sam typ, którym w roku 2011 bez wysuniętego podwozia lądował Kapitan Wrona). 

W „normalnych” warunkach taki samolot potrafi przewieźć 350 pasażerów. Tym razem całą przestrzeń ładunkową oraz pasażerską wypełniały kartony z maseczkami medycznymi – w sumie 3,2 mln sztuk.

Tak jak w poprzednich przypadkach funkcjonariusze Oddziału Celnego Port Lotniczy Lublin, we współpracy z funkcjonariuszami Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw (CUDO) z Oddziału Celnego w Koroszczynie dołożyli wszelkich starań, aby ten pilny towar jak najszybciej znalazł się u potrzebujących.

W ostatnich dniach jest to już trzecia dostawa środków ochrony indywidualnej, które odprawione zostały w Porcie Lotniczym Lublin. W sumie od 10 kwietnia br. funkcjonariusze celno-skarbowi odprawili tu już7,5 mln maseczek niezbędnych do walki z pandemią koronawirusa.

W dobie całkowitego niemal ograniczeniapasażerskiego ruchu lotniczego Oddział Celny Port Lotniczy Lublin zaczyna funkcjonować głównie jako oddział celny towarowy.

 

info i fot. Izb Administracji Skarbowej w Lublinie

 


 

Zobacz też:

REGION – Lubelska KAS pomaga w walce z koronawirusem

REGION – Priorytetowa odprawa maseczek z Chin