18 lipca 2024

Wioska Strachów w Moroczynie – Bajkowa Kraina Gotanii

Kółko Rolnicze w Moroczynie 1.06.2013 roku rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „Wioska Strachów w Moroczynie – Bajkowa Kraina Gotanii”, który współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Stosownie do zawartej umowy z Gminą Miejską Hrubieszów realizacja projektu zakończy się 10.12.2013 roku.

Reklamy

W ramach projektu zostanie utworzona baza turystyczna z przeszkolonym personelem, który w specjalnie uszytych bajkowych strojach zapewni dzieciom i młodzieży ciekawy i atrakcyjny wypoczynek.

Do Bajkowej Krainy w Moroczynie zaprowadzą turystów witacze pełniące role kierunkowskazów. Na zniwelowanym placu zabaw ustawione zostały bajkowe domki, wyrosły ziemne potwory oraz przyjazny krecik, a plac wzbogaci się o sprzęt sprawnościowy, w tym dwa zjazdy linowe.

Reklamy

W celu poznania jak funkcjonuje podobna kraina bajkowa, została zorganizowana wizyta studyjna do Gminy Zarszyn na terenie powiatu sanockiego, gdzie uczestnicy projektu uczyli się między innymi zasad prowadzenia zabaw z dziećmi.

Z działań promocyjnych przewidziano między innymi folderki, reklamówki, stempel pamiątkowy i baner.

Reklamy

Całkowita wartość projektu wynosi 56.000 zł, z czego dotacja 49.840 zł.

Partnerem jest Stowarzyszenie Hrubieszowskie „Lepsze Jutro” Lokalna Grupa Działania z wkładem 6.000 zł.

Jak wygląda dzisiaj Wioska Strachów w Moroczynie – Bajkowa Kraina Gotanii” obrazuje załączona galeria.

 

IKC