22 maja 2024

Wiózł wycieczkę do Pragi. Prawie 2 promile u kierowcy autokaru

Dzisiaj na trasie krajowej nr 2 patrol bialskiego ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej autokar wycieczkowy. W trakcie kontroli trzeźwości 57-letniego kierowcy okazało się, że ma on w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Kierowca chwilę wcześniej wyjechał z parkingu wioząc 25 osób na wycieczkę do Pragi.

Kilkanaście minut po godzinie 9.00 w miejscowości Woskrzenice Duże policjanci ruchu drogowego patrolujący nieoznakowanym oplem insignią trasę krajową nr 2. zatrzymali do kontroli drogowej autokar wycieczkowy marki Scania. Za kierownicą pojazdu siedział 57-letni mieszkaniec Kutna. Po badaniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma on w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

W autokarze znajdowało się 25 Białorusinów, którzy jechali na wycieczkę do Pragi. Co ciekawe, w pojeździe znajdował się również drugi kierowca, który był trzeźwy. Ponieważ jednak miał on przekroczony dopuszczalny czas jazdy, do kontynuowania jazdy organizator wycieczki musiał ściągnąć trzeciego kierowcę.

 

źródło i fot. KWP Lublin (JJ)