Włamywał się i kradł, by płacić alimenty

W ręce puławskich policjantów wpadł seryjny włamywacz. Od stycznia do chwili zatrzymania włamał się przynajmniej 5 razy do placówek handlowych oraz instytucji użyteczności społecznej z których kradł głównie pieniądze i sprzęt informatyczny. Ma też na koncie kilka kradzieży. Pokrzywdzeni oszacowali straty na około 17 tys. złotych. Kradł, by płacić alimenty.

Reklamy

Puławscy kryminalni ustalili i zatrzymali 30 latka z Puław, który typowany był do wielu kradzieży z włamaniem. Do zatrzymania doszło w środę wieczorem. 30 latek był kompletnie zaskoczony. Wczoraj usłyszał 5 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz dwa zarzuty kradzieży.

Zatrzymany mieszkaniec Puław wykorzystywał otwarte drzwi czy okna instytucji handlowych, placówek oświatowych czy szpitala, skąd kradł głównie pieniądze i sprzęt informatyczny.

Pokrzywdzeni oszacowali straty w wynika działania seryjnego włamywacza na kwotę około 17 tys. złotych. Kradzieży tych dokonywał od stycznia do 11 lipca br. Sprzęt informatyczny sprzedawał, a pieniądze, jak powiedział policjantom przeznaczał na spłacanie alimentów.

30 latek był już w przeszłości karany za kradzieże. Wkrótce trafi pod oblicze Sądu, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Za kradzieże i kradzieże z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP Lublin (MK)