Wpadł jadąc na podwójnym gazie, przewoził amunicję

Wczoraj zarzuty usłyszał 23- letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna podejrzewany jest o posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia. Mężczyzna „wpadł” kiedy pod wpływem alkoholu kierował rowerem. Po zatrzymaniu okazało się, dodatkowo, że w bagażu cyklista przewozi 34 sztuki amunicji.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Radzyniu Podlaskim. W trakcie pełnionej służby radzyńscy kryminalni zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ich podejrzenia okazały się słuszne.

Po przebadaniu mężczyzny okazało się, że ma niemal promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo w przewożonym przez cyklistę bagażu policjanci ujawnili amunicję. Było to 31 sztuk amunicji 5,6 mm oraz 3 sztuki amunicji myśliwskiej kaliber 16 mm.

Amunicja została zabezpieczona, natomiast 23- letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności .

 

źródło i fot. KWP Lublin (B. S.)