3 marca 2024

„Wykłady mistrzów” dla studentów UPZ – ZDJĘCIA

W Uczelni Państwowej w Zamościu odbyła się pierwsza konferencja z cyklu „Wykłady mistrzów”, zorganizowana przez Zakład Pielęgniarstwa UPZ.

Reklamy

Spotkanie otworzyła dr n. med. Beata Biernacka, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa UPZ, która powitała gości i uczestników. Następnie głos zabrał rektor Uczelni dr hab. Andrzej Samborski.

– Cieszę się, że będziecie mogli państwo dowiedzieć się nieco więcej o zmianach, jakie zachodzą w tym zawodzie oraz macie okazję spotkać się i porozmawiać ze specjalistami, którzy realizują swoją misję – bowiem pielęgniarstwo to przede wszystkim misja – i przy tym dzielą się swoimi doświadczeniami – mówił rektor UPZ.

Reklamy

Podczas konferencji studenci pielęgniarstwa UPZ mogli wysłuchać dwóch wykładów: „Pielęgniarstwo wczoraj, a dziś” mgr Iwony Bielawskiej i „Współczesne leczenie ran” mgr Jolanty Strzałki.

– Nasi studenci mają okazję dowiedzieć się nowych informacji i posłuchać specjalistów z najaktualniejszą wiedzą, która teraz jest, jeśli chodzi o leczenie ran, czy też zmiany, jakie zachodzą w środowisku pielęgniarskim. Zawód pielęgniarki zmienia się, ponieważ zmieniają się dostępne środki i metody pracy. Jeśli chodzi o współczesne leczenie ran to studentów na pewno zainteresuje najnowsza metoda vacuum, której studenci jeszcze nie widzieli, a która jest już stosowana np. w szpitalu w Łęcznej – mówiła dr n. med. Beata Biernacka, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa UPZ podkreślając korzyści płynące z uczestnictwa w konferencji.

„Wykłady mistrzów” były pierwszym wydarzeniem, które licznie zgromadziło studentów w auli UPZ przy ul. Zamoyskiego 64 od wybuchu pandemii. Dotychczas niemal wszystkie konferencje, spotkania oraz różnego rodzaju wydarzenia odbywały się głównie online.

Uczelnia Państwowa w Zamościu prowadzi bezpłatne studia na kierunku pielęgniarstwo na poziomie licencjackim oraz II stopnia (magisterskim). W ofercie Uczelni znajdują się także kierunki licencjackie – bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, pedagogika, turystyka i rekreacja; kierunki inżynierskie – logistyka oraz mechanika i budowa maszyn, a także ponad 30 kierunków studiów podyplomowych.

(info i fot. UPZ)


Zobacz też:

Chełm: Kolejne kontrole drogówki z wykorzystaniem drona – WIDEO

Chełm: Kolejne kontrole drogówki z wykorzystaniem drona – WIDEO


LubieHrubie na Instagramie