Wypadki na drogach powiatu chełmskiego. Nie żyje 50-letnia kobieta, dwie osoby przewiezione do szpitala

Chełmscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło w czwartek na drogach powiatu chełmskiego. W jednym z nich śmierć na miejscu poniosła kobieta. W pozostałych, dwie osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

Reklamy

 

Wczoraj rano dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Turka na terenie gminy Dorohusk. Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki Daewoo Lanos 59-letni mieszkaniec gminy Dorohusk stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, a następnie dachował. W wyniku tego zdarzenia jadąca z nim 50-letni pasażerka poniosła śmierć na miejscu.

Do dwóch kolejnych wypadków doszło jeszcze w miejscowości Okopy w gminie Dorohusk i Jankowice w gminie Siedliszcze.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w Okopach samochód marki BMW kierowany przez 23-letniego mieszkańca gminy Wierzbica zderzył się z samochodem ciężarowym, którym kierował 48-letni obywatel Ukrainy. Do zdarzenia tego doszło w czasie wyjazdu Tira z kolejki samochodów ciężarowych oczekujących na wjazd na przejście graniczne.

Z kolei w Jankowicach wstępne ustalenia wskazują, że kierujący samochodem marki Fiat Panda 47-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze najechał na leżącego na jezdni 41-letniego mieszkańca tej gminy. Kierowca BMW i pieszy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tych niebezpiecznych zdarzeń. Apelują przy tym o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Aktualne warunki pogodowe wpływają na to, że nawierzchnia jezdni staje się śliska. Dlatego też należy bezwzględnie dostosować prędkość jazdy do panujących warunków drogowych.

 

źródło i fot. KMP Chełm