Wypadki na drogach regionu. Dwie osoby poniosły śmierć, 8 odniosło obrażenia

Do 10 wypadków drogowych doszło wczoraj na drogach naszego regionu. Dwie osoby poniosły śmierć, zaś 8 odniosło obrażenia. Policjanci ustalają okoliczności tych zdarzeń i apelują o ostrożną jazdę.

Reklamy

 

Do jednego z tragicznych wypadkó dosżło wczoraj późnym wieczorem w pow. lubartowskim w m.  Niedźwiada. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący vw golfem  najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń 51 letni pieszy zmarł na miejscu. Kierujący autem był trzeźwy.

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło wczoraj rano w pow. chełmskim. 16-letni rowerzysta zderzył się z nissanem. Nastolatek został pzretransportowany do szpitala. Na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło z kolei w pow. włodawskim około godz. 15 w m. Mszanna. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem bmw 19-letni mieszkaniec gm. Wola Uhruska podróżujący razem z dwoma pasażerami, na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem. Powodem tego było najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W rezultacie doszło do przewrócenia pojazdu na dach oraz uderzenia w słup linii energetycznej. Kierujący wraz z pasażerem zostali zabrani do szpitala – jednak nie odnieśli poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że w momencie zdarzenia kierowca  był trzeźwy.

Do wypadku doszło też wczoraj na K-19 w pow. radzyńskimn w miejscowości Borki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Hyundai, 44-letni mieszkaniec Bełżyc, jadąc w stronę Lublina, doprowadził do zderzenia z ciężarowym mercedesem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobówki, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdzające auto. Drugim samochodem kierował 39- letni mieszkaniec Firleja. Jak ustalili policjanci uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. Prawdopodobną przyczyną wypadku było zaśnięcie kierowcy hyundaia. W wyniku zdarzenia do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca osobówki. Droga krajowa zablokowana była przez kilka godzin, a ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami.

Bialscy policjanci wyjaśniają z kolei przyczyny wypadku, do jakiego doszło wczoraj przed południem  na drodze K-2 w m. Woskrzenice w rejonie mostu na rzece Krzna. Doszło tam do zderzenia się dwóch pojazdów ciągnika siodłowego m-ki Renault  z naczepą   i samochodu  ciężarowego m-ki Fiat Ducato. Samochodem ciężarowym kierował 59 letni obywatel Białorusi, natomiast Fiatem Ducato 38 letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Aby wydobyć z auta kierującego fiatem,  użyto specjalistycznego sprzętu. Mężczyzna trafił do szpitala. Przez kilka godzin droga była zablokowana, a pojazdy kierowano na wyznaczone objazdy.

Policjanci apelują o bezpieczną jazdę, dostosowanie prędkosci do warunków panujących na drodze, koncentrację, wzmożoną czujność i stosowanie sie do zasady ograniczonego zaufania.   Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego, a bezpiecznie dotrzemy do celu.

 

źródło i fot. KWP Lublin (E.T./BSP/RC)