Wyrzucił psa z auta i odjechał

Zarzuty znęcania się nad zwierzętami usłyszał w piątek 40-letni mieszkaniec gminy Modliborzyce. Mężczyzna w Janowie Lubelskim wyrzucił psa z samochodu i odjechał z miejsca. Ustalony został dzięki mieszkańcowi, który spisał numery rejestracyjne pojazdu i poinformował policjantów.

Reklamy

 

W piątek 20 lipca około godziny 9.00 do dyżurnego janowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że widział, jak na ulicy Sowy Visa w Janowie Lubelskim jakiś mężczyzna wyrzuca z samochodu psa i odjeżdża.

Mężczyzna spisał numery rejestracyjne samochodu, a nawet jechał za tym kierowcą, aby sprawdzić, kto poza nim znajduje się w samochodzie.

Reklamy

Kierowca samochodu został ustalony, wyglądał na zaskoczonego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i okazał skruchę. Tłumaczył, że pies jest bezpański, przyplątał się na jego posesję i on przez dwa dni się nim opiekował.

Tłumaczenie mężczyzny nie pomogło, zgodnie z „Ustawą o ochronie zwierząt”, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że porzucanie psów jest formą znęcania się nad zwierzętami za którą grozi kara pozbawienia wolności. 

 

źródło i fot. KPP Janów Lubelski