29 lutego 2024

Wywiózł i porzucił szczeniaki

Do zamojskiego schroniska trafiły trzy szczeniaki porzucone wczoraj w m. Wysokie. Pieski pozostawił na terenie niezamieszkałej posesji, mężczyzna poruszający się osobowym samochodem. Numery rejestracyjne auta zapamiętali świadkowie. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

Wczoraj przed południem dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o porzuceniu szczeniąt w m. Wysokie.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że przejeżdżający przez tę miejscowość kierowca osobowego samochodu, zatrzymał się obok niezamieszkałej posesji po czym z bagażnika wyjął małe pieski i pozostawił je za ogrodzeniem.

Reklamy

Mundurowi dotarli do właściciela opisywanego pojazdu. Okazał się nim 83-letni mieszkaniec gm. Nielisz. Mężczyzna w rozmowie z policjantami wyznał, że w godzinach porannych przebywał w tej miejscowości i pozostawił tam zwierzaki.

Porzuconymi szczeniakami zaopiekowali się pracownicy zamojskiego schroniska. 83-latek wkrótce zostanie przesłuchany.

Właścicielom czworonogów przypominamy, że porzucenie szczeniąt jest uznawane za jedną z form znęcania się nad zwierzętami. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt za taki czyn grozi może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

źródło; KMP Zamość

fot. arch LH