30 maja 2024

XXV Piesza Pielgrzymka z Zamościa na Jasną Górę

XXV Piesza Pielgrzymka z Zamościa na Jasną Górę wyruszy 2 sierpnia o godz. 9:00 po Mszy św. sprawowanej o godz. 8:00 w Katedrze pod przewodnictwem Ks. Bp. Mariusza Leszczyńskiego. Pielgrzymka wyrusza pod hasłem: „Trwajmy z Maryją przy Chrystusie”.

W przeddzień, 1 sierpnia rozpoczynamy pielgrzymowanie Apelem Jasnogórskim w Katedrze Zamojskiej o godz. 20:00.

Prezentacja pielgrzymki na wałach Jasnogórskich nastąpi 14. VIII około godz. 10:15, a o godz. 13:00 będzie sprawowana Msza św. na szczycie z udziałem Pasterza Diecezji Ks. Bp. Wacława Depo. Ks. Bp Wacław Depo zaszczyci także swoją obecnością pielgrzymów w Staszowie na Apelu.

Zapraszamy na pielgrzymi szlak!

Pielgrzymi, którzy jeszcze nie zdążyli jeszcze się zapisać w parafiach mogą tego dokonać w sekretariacie pielgrzymki (salka przy Katedrze Zamojskiej). Sekretariat pracuje codziennie, począwszy od 24 lipca w godzinach 10:00 – 16:00 (przerwa 13:00 – 14:00).

Można również wykupić bilet na autokar powrotny (firma przewozowa R-BUS, właściciel Pan Ryszard Romańczuk). Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za powroty pielgrzymów autokarami nie zgłoszonymi w sekretariacie pielgrzymki.

Przypominamy, że osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemne pozwolenie rodziców (prosimy zapoznać się z zasadami dotyczącymi zapisów).

Zapraszamy do obejrzenia komiksu o pielgrzymce autorstwa Marcina Szpota – naszego Parafianina >>

Parafia pw. Ducha Św.