22 czerwca 2024

Z nożem po 2 zł. 35-latek odpowie za rozbój z niebezpiecznym narzędziem

Zamojscy policjanci zatrzymali 35-letniego sprawcę rozboju, który w niedzielę wieczorem na ul. Listopadowej najpierw groził grupie młodych osób i uderzył 22-letniego mężczyznę, a następnie przy pomocy noża zażądał pieniędzy od 19-letniego przechodnia. Po uzyskaniu dwóch złotych uciekł z miejsca.

Reklamy

 

W niedzielę około godziny 18.00 grupa młodych osób w wieku 18-27 lat powiadomiła dyżurnego zamojskiej policji, że na skrzyżowaniu ul. Listopadowa/Lwowska zaczepił ich mężczyzna, który groził im, a 22-letniego mieszkańca gm.Krasnobród uderzył pięścią w twarz. Chwile później ten sam mężczyzna grożąc nożem zażądał od 19-letniego mieszkańca Zamościa pieniędzy.

Gdy otrzymał dwa złote uciekł z miejsca. Zgłaszający podali rysopis sprawcy, na podstawie którego dzielnicowy wytypował 35-letniego zamościanina.

Reklamy

Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin później, w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli nóż, którym groził 19-latkowi. Dzisiaj sprawca usłyszy prokuratorskie zarzuty.

35-latek był już wcześniej karany za rozboje i oszustwa. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

 

źródło: KMP Zamość