Z wiatrówką po odbiór długu

Policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przetrzymywali 26-latka, pobili go i przy pomocy wiatrówki grozili w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Reklamy

 

Do tego zdarzenia doszło wczoraj w nocy w jednym z domów w gm. Niemce.

Dwaj mieszkańcy Lublina pobili 26-latka, który wynajmował od jednego z nich mieszkanie. Następnie uwięzili go w jednym z pokojów, przetrzymywali, grozili wiatrówką w celu wymuszenia pieniędzy za wynajmowanie domu. Początkowo sprawcy żądali kilkunastu tysięcy zł, później kilku tys. zł. O zdarzeniu dyżurnego poinformowali inni współlokatorzy.

Natychmiast pod wskazany adres pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach. Mundurowi uwolnili 26-latka oraz zatrzymali sprawców.

Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 29 i 61-lat. Funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę, którą mężczyźni grozili pokrzywdzonemu. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci młodszy z nich w przeszłości wielokrotnie wchodził już w konflikt z prawem. Był karany m.in. za groźby, jazdę po pijaku i czynną napaść na policjanta. Pokrzywdzony oświadczył policjantom, że nie zalegał z płatnościami za wynajem domu.

Dzisiaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty w tej sprawie. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KWP Lublin