Zamość: Laboratorium Świętego Mikołaja w Stylowym

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Uniwersytet Dziecięcy Unikids zapraszają na Mikołajki w Stylowym w niedzielę 8 grudnia 2013. Tego dnia kino zamieni się w laboratorium świętego Mikołaja. W programie: godz. 13:45 – seans z Mikołajem – „Kraina lodu 3D” oraz konkursy i atrakcje dla najmłodszych. W holu kina w godz. 11:00-18:00 – Laboratorium świętego Mikołaja, a w repertuarze mnóstwo bajek: Ratujmy Mikołaja, Rysiek Lwie Serce, Gdzie jest gwiazdka oraz Kraina Lodu.

Reklamy

W Laboratorium świętego Mikołaja dzieci będą mogły wziąć udział w pracach przygotowawczych do nowego sezonu świątecznego. Wśród zadań, które otrzymają do wykonania będzie m.in.: stworzenie specjalnego pachnidła dla reniferów, przygotowanie uciekającego ciasta na świąteczne wypieki, zmieszanie najlepszego koloru na nowe stroje dla elfów, wynalezienie turbopaliwa do sań św. Mikołaja, skomponowanie idealnych perfum na Mikołajkowy prezent i wiele innych.

 

KRAINA LODU

Walt Disney Animation Studios, producent Zaplątanych i Ralpha Demolki, przedstawia swoją najnowszą animację – Krainę lodu. Anna wyrusza w wielką podróż, by odnaleźć swoją zaginioną siostrę Elsę, której mroźne moce uwięziły królestwo Arendelle w świecie niekończącej się zimy. W tej wyprawie towarzyszy jej Kristoff i jego wierny renifer Sven. Aby uratować królestwo, Anna i Kristoff muszą się zmierzyć się z nieposkromionymi siłami natury. Na swojej drodze spotykają też pewnego przezabawnego bałwana o imieniu Olaf.

 

RATUJMY MIKOŁAJA

Gwiazdkowa komedia dla całej rodziny z mnóstwem piosenek i Krzysztofem Kowalewskim w roli najbardziej ulubionego Świętego wszystkich dzieciaków. Gdy zimny drań Emil Złoczyński uwięzi Mikołaja, na Biegun Północny zawitają kłopoty, a Gwiazdka stanie pod znakiem zapytania, ostatnią nadzieją wszystkich dzieci na świecie zostanie sympatyczny elf Bernard.

 

RYSIEK LWIE SERCE

Rysiek od dziecka pragnie być rycerzem, ale w jego królestwie męstwo i honor zostały zastąpione przez bezduszne prawo, na którego straży stoi ojciec chłopca – doradca królowej. Rysiek też ma zostać prawnikiem, ale w dniu swego wyjazdu do prawniczej szkoły, ucieka z domu i wyrusza na pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi niezbędnej, by stać się rycerzem. Wkrótce udowodni światu, że wszystkie Ryśki to fajne wojaki, zwłaszcza gdy mają u boku zawadiackie gadziny jak krokodyl Gustaw z kompleksem smoka.


GDZIE JEST GWIAZDKA

Film Nilsa Gaupa jest najnowszą adaptacją ulubionej skandynawskiej baśni, bez której norweskie dzieci nie wyobrażają sobie świąt. Powstał na podstawie klasycznej sztuki Sverre Brandta, często granej w norweskich teatrach przed Bożym Narodzeniem. Teraz i polskie maluchy wraz z rodzicami mają okazję poznać tę piękną historię. Ponadczasowe wartości, które przekazuje film, takie jak wiara w to, że Dobro zwycięża Zło, a trud zostaje wynagrodzony, wraz z zawartymi w nim fantazją i magią, czynią „Gdzie jest Gwiazdka?” doskonałą rozrywką dla całej rodziny. 

 

Repertuar i rezerwacje: www.stylowy.net

Cena biletu – seans z Mikołajem – 16 zł (ulgowy/rodzinny), 19 zł (normalny).

Laboratorium świętego Mikołaja – hol kina – wstęp wolny!

Bilety na pozostałe projekcje: 3D – 19 zł (normalny), 16 zł (ulgowy); 2D – 16 zł (normalny), 14 zł (ulgowy), sala studyjna – 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy).