21 maja 2024

Zamość zaprasza do Kina Pod Gwiazdami

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość oraz Hotel Mercure Zamość Stare Miasto serdecznie zapraszają na „Kino pod gwiazdami”. Wakacyjne projekcje plenerowe będą wyświetlane w wybrane soboty od 1 lipca do 26 sierpnia 2017 o godz. 21:00 na dziedzińcu Hotelu Mercure. Wstęp wolny.

 

W repertuarze: Młodość (1.07.2017), Carrie Pilby (15.07.2017), Życie animowane (22.07.2017), Julieta (29.07.2017), Neonowy byk (5.08.2017), Skarb (26.08.2017).

Organizatorzy: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość, Hotel Mercure Zamość Stare Miasto. 

 

***

 

MŁODOŚĆ – film twórcy nagrodzonego Oscarem “Wielkiego piękna”. Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp.

 

CARRIE PILBY- urokliwa komedia o genialnej nastolatce, próbującej odnaleźć szczęście. Film na podstawie powieści Carren Lisner.

 

ŻYCIE ANIMOWANE – niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Wyróżniony miejscem na krótkiej liście kandydatów do oscarowej nominacji 2017.

 

JULIETA – to wielki powrót Pedro Almodóvara. W swoim nowym filmie reżyser „Porozmawiaj z nią” i „Volver” wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej: świata kobiet i ich namiętności.

 

NEONOWY BYK –  wciągająca opowieść o czwórce wiecznych podróżników, która jest równocześnie metaforą stale przeobrażającej się Brazylii. Film został nagrodzony na MFF w Wenecji’ 2015 oraz Warszawskim Festiwalu Filmowym '2015.

 

SKARB – czarna komedia, osobliwy przykład filmu przygodowego zrealizowanego w naturalistycznej estetyce nowego kina rumuńskiego, w którym twórcy do perfekcji opanowali umiejętność opowiadania fascynujących historii za pomocą prostej formy.

 

źródło i fot. CKF Stylowy