22 lipca 2024

Zarzuty dla nastolatków za śmiertelne pobicie 16-latka [ZDJĘCIA]

Zatrzymani do sprawy brutalnego pobicia w Zamościu 16-latka usłyszeli wczoraj zarzuty. 17-latek odpowie za zabójstwo, natomiast dwaj 16-latkowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Reklamy

Do pobicia 16-letniego mieszkańca gminy Zamość doszło we wtorek po południu w centrum Zamościa. Nieznani wówczas sprawcy zaatakowali go i brutalnie pobili. Pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej, życia chłopca nie udało się uratować.

Policjanci w ciągu kilku godzin ustalili napastników. Zatrzymano 4 osoby – wszyscy są mieszkańcami powiatu zamojskiego. 17-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego 16-letni kompani – do Policyjnej Izby Dziecka. W tym czasie funkcjonariusze wykonywali dalsze czynności i gromadzili materiał dowodowy, który był niezbędny do ustalenia dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia oraz roli poszczególnych zatrzymanych.

Reklamy

­

Wczoraj nastolatkowie zostali doprowadzeni do prowadzącej w tej sprawie śledztwo Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przedstawiono im zarzuty.

Reklamy

Dwóch 16-latków odpowie za udziału w pobiciu, którego następstwem była śmierć człowieka. Najbliższe 3 miesiące spędzą w schronisku dla nieletnich.

Natomiast 17-latek usłyszał dwa zarzuty – udziału w pobiciu oraz zabójstwa. Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego. 17-latek trafi na 3 miesiące do aresztu. Za dokonanie tej zbrodni grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności.

Na obecnym etapie nie usłyszała zarzutów 16-letnia dziewczyna, która w tej sprawie również była zatrzymana przez Policję. Po przesłuchaniu została zwolniona do domu – informuje starszy aspirant Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji.źródło i fot. Policja Lubelska / KMP Zamość


Zobacz też:

Pobili 16-latka na śmierć. Zatrzymano 4 osoby

Pobili 16-latka na śmierć. Zatrzymano 4 osoby


Zerknij na Instagram →