22 lipca 2024

Zatrzymani za przemyt narkotyków z Holandii

Kryminalni z KWP w Lublinie zatrzymali 3 mężczyzn zajmujących się wewnątrzwspólnotowym nabyciem suszu marihuany. Środki odurzające ukryte były w samochodzie i przewiezione przez granicę za pomocą wynajętego „kuriera”, który korzystał z samochodu jednego z nich. Kiedy dostarczył towar pod wskazany adres w Lublinie, wtedy do akcji wkroczyli policjanci.

Reklamy


Wczoraj wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd Rejonowy w Lublinie. Są to mężczyźni w wieku 34, 37 i 39 lat. Sprawą przemytu środków odurzających przez mieszkańców Lublina zajmowali się kryminalni z komendy wojewódzkiej.

Policjanci ustalili, że sprawcy udali się do Holandii celem zakupu marihuany. Wykorzystali do tego celu samochód wyposażony w specjalnie przygotowany schowek. Po powrocie do Lublina i dostarczeniu narkotyków pod wskazany adres  do akcji wkroczyli kryminalni z KWP i zatrzymali przemytników. Podczas przeszukania pojazdu ujawnili prawie 5 kilogramów suszu marihuany.

Reklamy

Policjanci zabezpieczyli samochód , którym przyjechał kurier, oraz prawie 3 tysiące euro na poczet przyszłych kar. Z ustaleń policjantów działających pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie wynika, że zatrzymani mężczyźni już od pewnego czasu zajmowali się tym procederem.

Odpowiedzą za nabycie i dostawę znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani wczoraj postanowieniem Sądu Rejonowego Lublin- Zachód w Lublinie zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Reklamy

 

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin