13 lipca 2024

Zatrzymano podejrzanych w sprawie śmiertelnego postrzelenia 16-latka

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych w sprawie śmiertelnego postrzelenia 16-latka w Kluczkowicach, w gminie Opole Lubelskie.

Reklamy

W minioną niedzielę, przed 21 policjanci zostali powiadomieni o tym, że nieznany sprawca postrzelił z broni palnej 16-letniego chłopca, który wraz z kolegami znajdował się w sadzie w Kluczkowicach, koło Opola Lubelskiego.

Z policyjnych ustaleń wynika, że grupa trzech nastolatków, mieszkających w pobliskim internacie, poszła do szkolnego sadu zerwać jabłka. W pobliże podjechał samochód, z którego w kierunku przebywających w sadzie padł strzał. Jeden z chłopców został postrzelony, a sprawca odjechał.

Reklamy

Przybyli na miejsce policjanci próbowali reanimować nastolatka, jednak pomimo ich starań, jego życia nie udało się uratować.

Policjanci z Opola Lubelskiego, wspólnie z  kryminalnymi z komendy wojewódzkiej w Lublinie, rozpoczęli intensywne działania, aby ustalić kto oddał strzał w kierunku 16-latka. Skierowana na miejsce grupa śledczych przez całą noc zabezpieczała ślady i zbierała dowody.

Reklamy

Intensywne  śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie doprowadziło do ustalenia i zatrzymania podejrzanych – 51-latka, który oddał strzał z broni myśliwskiej oraz jego 41-letniego kolegi, który mu pomagał.

Ustalono, że 51-latek należy do koła łowieckiego i ma dostęp do broni. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Decyzją Sadu Rejonowego Lublin Zachód został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.


źródło i fot. KPP Opole Lubelskie