22 maja 2024

Zatrzymany do włamań i uszkodzeń samochodów

Policjanci z VI Komisariatu Policji ustalili i zatrzymali 24 letniego mieszkańca Lublina. Młody mężczyzna odpowie za włamania do samochodów i ich uszkodzenia. Wartość strat spowodowanych jego przestępczą działalnością przekroczyła 10 tys. zł.

Policjanci z VI komisariatu Policji zatrzymali 24 letniego Lublinianina. Krzysztof K. na początku bieżącego miesiąca przy ul. Lotniczej uszkodził trzy samochody. Zniszczenia w oplu combo, renault megane i skodzie fabii oszacowane zostały na ponad 10 tys. zł.
To nie jedyne przestępstwa, jakich dopuścił 24 latek. W nocy 5/6 lutego w Lublinie na ul. Lotniczej mężczyzna włamał się do pojazdu marki Peugeot 207 skąd skradł radio samochodowe oraz klucze. Tym razem straty oszacowano na 850 zł. Funkcjonariusze ustalili, że tej samej nocy Krzysztof K. z samochodu marki Skoda Fabia zaparkowanego przy ul. Jesiennej, po wybiciu szyby i wyłamaniu zamka, skradł radioodtwarzacz. Pokrzywdzony oszacował straty na 1100 zł.
Do kolejnego przestępstwa doszło przy ul. Krańcowej. Tam z samochodu m-ki Renault Clio skradł radio CB. Wartość uszkodzonej szyby i skradzionego radia CB została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę 1100 zł.
Skradzione przedmioty 24 latek sprzedał później w jednym z lubelskich lombardów. Obecnie trwają czynności procesowe z udziałem podejrzanego, wkrótce stanie on przed obliczem Sądu.

Źródło: KWP (M.J.)