Zatrzymany sprawca włamań. Ukradł z budynków i garaży mienie o wartości 15 tysięcy

W ubiegły piątek tomaszowscy policjanci zatrzymali sprawcę włamań na terenie powiatu tomaszowskiego. Jak się okazało był to 22 letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski, który w okresie od grudnia 2013 roku do lutego 2014 roku dokonał szeregu włamań do budynków i garaży, skąd skradł mienie o wartości blisko 15 tysięcy złotych.

Reklamy

W ubiegły piątek policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim ustalili sprawcę 8 włamań i kradzieży do budynków mieszkalnych i garaży na terenie powiatu tomaszowskiego w okresie od grudnia 2013 roku do lutego 2014 roku. Jak się okazało sprawca 22 letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski po włamaniu do obiektów skradł z nich mienie w postaci sprzętu elektrotechnicznego,  armatury, sprzętu elektronicznego, telefonów komórkowych oraz spowodował uszkodzenia mienia o wartości oszacowanej przez pokrzywdzonych na łączną kwotę blisko 15 tysięcy złotych.

Utracone mienie w większej części udało się policjantom odzyskać. Sprawca usłyszał zarzuty i został osadzony w policyjnym areszcie. Za powyższe przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że za popełnione przestępstwa grozi wysoka kara a także konieczność zapewnienia właściwego toku postepowania w dniu wczorajszym przesłano wniosek do Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

źródło i fot. KPP Tomaszów Lub. (A.P.)