Zatrzymany za znęcania się nad psami ze szczególnym okrucieństwem

Policjanci zatrzymali 21-letniego sprawcę zranienia dwóch psów na terenie Chełma. Jeden z czworonogów znaleziony został w centrum miasta, drugi znajdował się w kojcu na jednej z posesji.

Reklamy

 

W poniedziałek wieczorem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał informację o znalezieniu w centrum Chełma poranionego psa. Poinformowali o tym pracownicy schroniska dla zwierząt, którzy zaopiekowali się czworonogiem.

Policjanci ustalili, że właścicielem czworonoga jest mieszkanka Chełma. Przy jej domu, w kojcu, znajdował się jeszcze jeden pies, który również posiadał obrażenia. Zwierzętom udzielono pomocy weterynaryjnej.

We wtorek zatrzymano w tej sprawie 21-letniego chełmianina, który przebywał dzień wcześniej na terenie posesji. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli też nóż, którym mógł się posługiwać.

Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem. Zostaną mu przedstawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

info i wideo: KMP Chełm