17 czerwca 2024

Zderzenie busa z ciężarówką w Wólce Panieńskiej [ZDJĘCIA]

Na drodze krajowej nr 17, w Wólce Panieńskiej, kierowca busa nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka tirem. 38-letni kierowca busa trafił do szpitala. Prawdopodobnie 38-latek zasnął za kierownicą.

Reklamy

Do wypadku doszło wczoraj rano, około godziny 5:30, na remontowanym odcinku drogi krajowej numer 17, w Wólce Panieńskiej.

– Z ustaleń pracujących tam policjantów z zamojskiej komendy wynika, że kierujący busem marki Mercedes jechał od Tomaszowa Lubelskiego w stronę Zamościa. Nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, po którym z przeciwka poruszał się kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo z naczepą. Widząc to kierowca ciężarówki zjechał maksymalnie na prawe pobocze i do przydrożnego rowu. Jednak nie zdołał uniknąć zderzenia z busem – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

Reklamy

Mercedesem kierował 38-letni obywatel Ukrainy, którego przetransportowano do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. Podróżowała z nim 26-letnia pasażerka, która nie odniosła obrażeń.

Na miejscu udzielono pomocy medycznej 57-letniemu mieszkańcowi gminy Annopol, który kierował ciężarówką. Nie wymagał on hospitalizacji.

Reklamy

Badania wykazały, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

– Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem przez 38-latka było jego zmęczenie i zaśnięcie za kierownicą. Za niezachowanie należytej ostrożności na drodze i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 38-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.

W czasie działań służb, ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony – pojazdy osobowe były kierowane na objazdy, a ciężarówki przejeżdżał wahadłowo.

Zobacz też:

Zderzenie podczas wyprzedzania. Wypadek z udziałem mieszkańca gm. Dołhobyczów [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KMP w Zamościu