14 kwietnia 2024

Zderzenie dwóch busów. 7 osób rannych

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj ok. godz. 8.00 w Starej Wróblinie w powiecie łukowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na drodze zderzyły się mercedes i volkswagen. Kierujący pojazdami oraz pięcioro pasażerów doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala.

 

Dzisiaj przed godziną 8.00 dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Stara Wróblina. Ze wstępnych czynności które wykonali policjanci na miejscu wypadku wynika, że kierujący samochodem marki Mercedes Vito 19-letni łukowianin, zderzył się z samochodem marki Volkswagen Transporter, którym kierował 37 letni mieszkaniec gminy Krzywda. W wyniku tego wypadku obydwaj kierujący oraz pięcioro pasażerów mercedesa doznało obrażeń i zostało przewiezionych do szpitala.

Droga powiatowa ze Stanina do Krzywdy jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd drogami lokalnymi przez miejscowości Wesołówka – Jonnik – Stara Gąska.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia i apelują o zachowanie ostrożności oraz dostosowanie prędkości do warunków drogowych. Opady deszczu, śniegu i oblodzenia nawierzchni jezdni powodują znaczne wydłużenie drogi hamowania.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin