Zderzenie na K-19. Dwie osoby w szpitalu

Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 14:30 na drodze K-19 w miejscowości Kąkolewnica. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby.

Reklamy


Do wypadku doszło wczoraj około godziny 14:30 na krajowej  19-ce w miejscowości Kąkolewnica. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, 48-letni obywatel Litwy uderzył w tył poprzedzającego go samochodu osobowego marki Renault Thalia.

Samochód, kierowany przez 50-letniego mieszkańca Lublina zatrzymała się  umożliwiając  wykonanie manewru skrętu w lewo, jadącemu przed nią busowi. To wówczas doszło do zderzenia ze scanią, Po tym cieżarówka kierowana przez 48-latka zjechała na przeciwległy pas ruchu zderzając się z samochodem marki Fiat.

Drugą osobówką kierował 70-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby – pasażerki fiata. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone na miejscu badanie.

W wyniku wypadku droga krajowa zablokowana była przez kilka godzin, a ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia apelując o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin