Zdewastowali zabytkowy nagrobek by sprzedać go na złom

Policjanci wydziały kryminalnego komendy z Ryk ustalili i zatrzymali 63-latka oraz 62-latka, którzy dokonali kradzieży elementów zabytkowego nagrobka. Poszkodowany ocenił straty na kwotę 2 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Mężczyźni sprzedali je w punkcie skupu złomu.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło  sobotniej nocy na cmentarzu parafialnym w miejscowości Bobrowniki. Sprawca dostał się na niezabezpieczony teren cmentarza i dokonał kradzieży kilku żeliwnych przęseł ogrodzenia wchodzącego w skład zabytkowego nagrobka. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 2 tys. złotych.

Ryccy kryminalni rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. Na podstawie uzyskanych informacji ustalili i zatrzymali dwóch sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Ryki. 63-latek oraz jego 62-letni kompan znani są policji. W przeszłości byli już karani. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Jak się okazało mężczyźni sprzedali je w punkcie skupu złomu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami grabież z grobu lub miejsca spoczynku zmarłego zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin