Zespół Szkół w Kryłowie oraz Placówka Straży Granicznej w Kryłowie pomagają chorym dzieciom

Społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Kryłowie przez cały rok szkolny 2011/2012 zbierała plastikowe zakrętki po napojach aby pomóc chorym dzieciom.

Reklamy

Dzięki współpracy z Komendantem Placówki Straży Granicznej w Kryłowie i Funkcjonariuszami tejże Placówki udało się zebrać 8 worków nakrętek, które przetransportowane zostały do rodziny zamieszkałej w m. Ślipcze (gmina Hrubieszów, powiat hrubieszowski) opiekującej się chorym chłopcem.

Do akcji przyłączyli się: Dyrekcja ZS w Kryłowie, 3 Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej w Kryłowie,  nauczyciele, uczniowie, pracownicy ZS w Kryłowie, rodzice dzieci oraz Komendant i Funkcjonariusze z Placówki SG w Kryłowie.

Akcja zbierania plastikowych nakrętek to największy, ogólnopolski i spontaniczny Program zapoczątkowany przez studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który polega na zbieraniu wszystkich plastikowych nakrętek pochodzących z naszego środowiska. Następnie trafiają one do firm recyklingowych, które za skup surowca wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na subkonta niepełnosprawnych dzieci założonych w Fundacjach. Pieniądze uzyskane w Programie w 100 % przeznacza się na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

Jest jeszcze wiele dzieci, które potrzebują naszego wsparcia,  dlatego zachęcamy wszystkich do zbierania plastikowych nakrętek po napojach. To tak niewiele, a tak wiele znaczy dla potrzebujących.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS – ZBIERAJ NAKRĘTKI

 

Organizatorzy akcji w Zespole Szkół w Kryłowie