23 maja 2024

ZUS Biłgoraj: Szkolenia dla pracodawców i biur rachunkowych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju zaprasza przedstawicieli pracodawców i biur rachunkowych na dwa bezpłatne szkolenia, które odbędą się 7 czerwca. Dotyczą elektronicznych zwolnień lekarskich i ubezpieczenia podczas pracy za granicą.

 

O godzinie 10.00 organizatorzy zapraszają na spotkanie dotyczące elektronicznych zwolnień lekarskich. Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda obsługa e-zwolnień w firmie. Warto zabrać ze sobą dowód osobisty, bo szkolenie będzie też okazją do założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – to za jego pomocą pracodawcy odbierają e-zwolnienia.

O godzinie 11.00 rozpocznie się szkolenie dotyczące wysyłania pracowników za granicę i przenoszenia działalności gospodarczej za granicę w ramach delegowania. Ekspert ZUS wyjaśni, w którym kraju powinna być ubezpieczona osoba delegowana do pracy za granicę. Będzie mowa między innymi o ubezpieczeniu cudzoziemców zatrudnionych w Polsce.

Szkolenia odbędą się 7 czerwca w siedzibie Oddziału ZUS w Biłgoraju przy ul. Kościuszki 103. Zapisy przyjmuje Tomasz Jabłoński pod numerem telefonu 84 688 13 08.

 

źródło: ZUS