19 czerwca 2024

ZUS dla osób z niepełnosprawnością

Spotkania z ekspertami i specjalne poradniki – między innymi tego można się spodziewać podczas „Dnia Osób z Niepełnosprawnością” w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia.

Reklamy

 

W najbliższy piątek ZUS zaprasza do skorzystania nie tylko z porad swoich pracowników, ale także konsultacji specjalistów z innych instytucji. Wśród nich są między innymi Narodowy Fundusz Zdrowia, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ośrodki pomocy społecznej, urzędy pracy i urzędy skarbowe.

Z pomocy specjalistów będzie można skorzystać w Chełmie, Zamościu, Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie i Krasnymstawie. – Głównym tematem tegorocznego wydarzenia będzie szeroko rozumiana aktywizacja osób z niepełnosprawnością: zawodowa i społeczna. Eksperci zaproszonych instytucji podpowiedzą, jakie formy wsparcia są dostępne dla niepełnosprawnych – mówi kierownik chełmskiego ZUS, Joanna Kamola.

Reklamy

Ciekawie zapowiada się debata, która odbędzie się w Krasnymstawie i będzie dotyczyła aktywizacji osób niepełnosprawnych z tamtejszego powiatu. Wezmą w niej udział m.in. stowarzyszenia działające na rzecz niepełnosprawnych oraz ośrodki wsparcia ekonomii społecznej. Natomiast w Chełmie dodatkowo odbędzie się prezentacja prac artystycznych wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W każdej placówce ZUS chętni otrzymają specjalny informator o rentach, rehabilitacji leczniczej z ZUS, uprawnieniach niepełnosprawnych pracowników oraz wsparciu, które oferuje PFRON.

Reklamy

„Dzień Osób z Niepełnosprawnością” w ZUS wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który co roku przypada na początek grudnia.

 

***

 

„Dzień Osób z Niepełnosprawnością” w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

2 grudnia 2016 r. (piątek)

 

Hrubieszów, spotkanie z ekspertami:

Urzędu Skarbowego,

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,

Powiatowego Urzędu Pracy,

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Spotkanie zaczyna się o godz. 10.00. Odbędzie się w inspektoracie ZUS w Hrubieszowie, przy ul. 3-go Maja 8a.