117 najszybszych lekkoatletów w biegu na 60 metrów!

Bieg na 60 m wymaga porządnej rozgrzewki, najlepiej równych poziomem przeciwników, nadzwyczajnej koncentracji, ciszy przed startem bez względu na ilość kibiców, dobrego wyjścia z bloków, biegu w linii prostej, energicznej pracy ramion w przód i w tył, utrzymania rytmu, żadnego oglądania się na boki, utrzymania szybkości na całym dystansie, rzut na taśmę, najlepiej jednym barkiem i… rekord życiowy gotowy! Poniżej 117 najszybszych na tym dystansie w historii hrubieszowskiej lekkiej atletyki przy pomiarze ręcznym.

Reklamy

117 najszybszych lekkoatletów w biegu na 60 metrów!

 

60 m – wyniki ze stadionu i hali – pomiar ręczny ( PR )

 

6,8     Barański Ireneusz ZSMR Hrubieszów 1981

6,80   Łopocki Michał G. 1 Hrubieszów 2012

6,9     Bajurko Cezary ZSMR Hrubieszów 1981

7,0     Kawałek Kazimierz ZSMR Hrubieszów 1981

7,0     Dąbrowski Mirosław LO Hrubieszów 1981

7,0     Krzyżanowski Andrzej LO Hrubieszów 1991

7,00   Stajszczyk Dominik ZS 3 Hrubieszów 2000

7,09   Krakowiak Łukasz Unia Hrubieszów 2012

7,1     Wierzba Waldemar LO Hrubieszów 1978

7,1 h  Sidor Przemysław ZSMR Hrubieszów 1981

 

7,1     Kamień Andrzej ZSE Hrubieszów 1990

7,1 h  Kozik Tomasz ZSMR Hrubieszów 1992

7,10   Kudyk Marek ZSMR Hrubieszów 1994

7,2     Sagata Andrzej LO Hrubieszów 1975

7,2     Górak Piotr SP Werbkowice1976

7,2     Czerniak Antoni ZSMR Hrubieszów 1979

7,2     Guzina Andrzej ZSMR Hrubieszów 1981

7,2     Lubawski Radosław SP 1 Hrubieszów 1981

7,2     Szwanc Robert ZSMR Hrubieszów 1981

7,2     Naja Tomasz LO Hrubieszów 1987

 

7,20   Naja Jacek LO Hrubieszów 1994

7,21   Zawiślak Sebastian ZSR Turkowice 1994

7,23   Śliwiński Michał LO Hrubieszów 1997

7,23   Magdziak Tomasz ZSMR Hrubieszów 2001

7,24   Lebiedowicz Kamil LO Hrubieszów 1999

7,25   Jaroszyński Mariusz ZSR Turkowice 1996

7,29   Kudyk Janusz ZSMR Hrubieszów 1994

7,3     Kitliński Marek Ambroży Świt Hrubieszów 1973

7,3     Paczała Eugeniusz Unia Hrubieszów 1976

7,3     Wróbel Tadeusz ZSMR Hrubieszów 1978

 

7,3     Horbaczewski Marek LO Hrubieszów 1979

7,3     Tucki Maciej ZSR Turkowice 1989

7,31   Pukaluk Arkadiusz ZS 1 Hrubieszów 2003

7,37   Cieniuch Kamil ZSMR Hrubieszów 1994

7,38   Wąsiel Marek ZSMR  Hrubieszów 1999

7,4     Wróbel Józef ZSE Hrubieszów 1969

7,4     Wlaź Tadeusz ZSE Hrubieszów 1976

7,4     Tymosiewicz Sylwester SP 2  Hrubieszów 1977

7,4     Krosman Wiesław Unia Hrubieszów 1979

7,4     Grzyb Wiesław LO Hrubieszów 1979


7,4     Jakubiak Janusz ZSO Tomaszów 1982

7,4     Denesiuk  Mirosław ZSMR Hrubieszów 1984

7,4     Kalisz Konrad LO Hrubieszów 1989

7,4     Zwoliński Marek SP Dołhobyczów 1990

7,43   Wojtiuk Marcin ZSZ 2 Hrubieszów 1996

7,43   Rybczyński Daniel ZSR Turkowice 1999

7,47   Kazan Tomasz ZSMR  Hrubieszów 1994

7,47   Babik Szymon ZSMR Hrubieszów 1996

7,47   Spas Piotr ZSR Turkowice 1998

 

7,5     Wodziński Leon LO Horodło 1960

7,5     Wlaź Piotr ZSMR Hrubieszów 1979

7,5     Boguciński Zbigniew ZSMR Hrubieszów 1979

7,5     Szumiata Artur LO Hrubieszów 1979

7,5     Sobczuk Mirosław ZSMR Hrubieszów 1979

7,5     Bzdek Wiesław SP 2 Hrubieszów 1984

7,5     Danilczuk Tomasz SP 3 Hrubieszów 1989

7,5     Mazurek Mariusz ZSMR Hrubieszów 1989

7,50   Guluk Grzegorz ZSMR Hrubieszów 1996

7,51   Kamień Mirosław Unia Hrubieszów 1994

 

7,51   Kitliński Marek Hubert Unia Hrubieszów 1997

7,53   Adamczyk Marcin ZSMR Hrubieszów 2000

7,53   Sitarz Karol ZSZ 2 Hrubieszów 2000

7,53   Szczęk Marcin LO Hrubieszów 2001

7,53   Kluczyk Krzysztof Unia Hrubieszów 2002

7,55   Adamus Maciej LO Hrubieszów 1996

7,55   Cierech Adam LO Hrubieszów 1996

7,57   Magdziak Dariusz SP 1 Hrubieszów 1996

7,59   Kuruś Kamil ZSZ 2 Hrubieszów 1996

7,59   Wąsiel Sylwester LO Hrubieszów 1996

 

7,6     Lewko Jerzy LO Hrubieszów 1960

7,6     Sagata Krzysztof LO Hrubieszów 1975

7,6     Krosman Stanisław Unia Hrubieszów 1979

7,6     Stadnicki Albert SP 2 Hrubieszów 1979

7,6     Steć Zbigniew SP Dołhobyczów 1980

7,6     Winogrodzki Grzegorz Unia Hrubieszów 1980

7,6     Paluch Krzysztof ZSMR  Hrubieszów 1980

7,6     Jasina Adam SP 2 Hrubieszów 1984

7,6     Żybura Leszek ZSMR Hrubieszów 1984

7,6     Sienkiewicz Jarosław SP 2 Hrubieszów 1986

 

7,6     Staszuk Sławomir LO Hrubieszów 1989

7,6     Kitliński Piotr LO Hrubieszów 1989

7,6     Wołos Leszek SP 3 Hrubieszów 1989

7,6     Pawluk Mariusz SP 2 Hrubieszów 1992

7,61   Marciniuk Kamil ZS 3 Hrubieszów 2003

7,62   Hajkowski Bogdan LO Horodło 2000

7,63   Kamieniarz Adam ZS 3 Hrubieszów 2006

7,64   Kanadys Michał ZSZ 2 Hrubieszów 1996

7,65   Szczęk Marcin SP 3 Hrubieszów 2000

7,65   Kobylski Tomasz ZS 4 Hrubieszów 2003

 

7,66   Malesa Arkadiusz G. 1 Hrubieszów 2011

7,68   Kern Artur LO Hrubieszów 1999

7,7     Zając Roman LO Horodło 1964

7,7     Gidziński Tadeusz LO Hrubieszów 1973

7,7     Teterycz Robert SP 2 Hrubieszów 1977

7,7     Kot Henryk SP 2 Hrubieszów 1978

7,7     Sętowski Grzegorz SP 2 Hrubieszów 1978

7,7     Paluch Krzysztof SP 2 Hrubieszów 1979

7,7     Kawałek Czesław ZSMR Hrubieszów 1979

7,7     Czaprak Zbigniew ZSMR Hrubieszów 1979

 

7,7     Molawka Cezary SP Dołhobyczów 1980

7,7     Dubienko Ryszard SP 2 Hrubieszów 1980

7,7     Gmyz Jacek LO Hrubieszów 1984

7,7     Trych Piotr SP 1 Hrubieszów 1986

7,7     Mołodkiewicz Zbigniew SP 1 Hrubieszów 1988

7,7     Ciesielczuk Piotr SP 2 Hrubieszów 1988

7,7     Głowacz Grzegorz SP 1 Hrubieszów 1989

7,7     Pawlos Jarosław SP Hostynne 1989

7,7     Błazucki Robert SP 3 Hrubieszów 1989

7,7     Karaś Radosław LO Hrubieszów 1991

 

7,7h   Kamys Marcin SP Dołhobyczów 1992

7,7     Górnik Piotr ZSMR Hrubieszów 1992

7,7     Kurkiewicz Tomasz SP Przewodów 1992

7,70   Holc Sławomir ZSMR Hrubieszów 1994

7,70   Sobczuk Sylwester ZSOd. Hrubieszów 1995

7,70   Piekarski Andrzej LO Hrubieszów 1995

7,70   Grzybek Mariusz Unia Hrubieszów 2004

 

Kolejno: kolejność, wynik, nazwisko, imię, szkoła lub klub, rok uzyskania wyniku.

h – wynik uzyskany w hali



Największe osiągnięcia panów na tym dystansie!

         

– 5 miejsce – Tomasz Naja w dwuboju sprinterskim 2 x 60 m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych wynikiem 14,55 (7,20 + 7,35) w 1987 r. w Zabrzu

 

– 6 miejsce – Tomasz Naja w dwuboju sprinterskim 2 x 60 m podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych wynikiem 14,53 (7,29 + 7,24) w 1986 r. w Zabrzu

 

– Brązowy medal – Krzysztof Podlewski podczas Halowych Mistrzostw Polski Weteranów wynikiem 8,69 w kategorii wiekowej 40/44 lata 20.02.1999 r. w Grudziądzu.

 

– Finały centralne – Czwartki Lekkoatletyczne dla szkół podstawowych

 

Rok 2008

– srebro – Paweł Małyszka SP 3 w Hrubieszów – 8,73 kl. IV

 

Rok 2009

– srebro – Paweł Małyszka SP 3 Hrubieszów – 8,41 kl. V

 

Rok 2002

– 5. Otręba Łukasz SP 3 Hrubieszów – 8,19 kl. VI

 

Rok 2009

– 7. Michał Łopocki SP 1 Hrubieszów – 8,05 kl. VI

 

Rok 1999

– 8. Piotr Czarnecki SP 2 Hrubieszów – 8,88 kl. V

 

Rok 2000

– ? Piotr Czarnecki SP 2 Hrubieszów – 8,09 kl. VI

 

– W 1955 r. chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie w sztafecie 4 x 60 m w składzie: Marian Kozielski, Wacław Suchecki, Wiesław Warchulski i Witold Dąbrowski (tak się złożyło, że już wszyscy zmarli) zostali Mistrzami Województwa w Lublinie.

 

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Rekordziści powiatu hrubieszowskiego w biegu na 60 metrów przy pomiarze ręcznym Ireneusz Barański i Michał Łopocki, obaj po 6,8.