90 lat sportu – zawody lekkoatletyczne dla szkół!

W ostatnim tygodniu nauki w szkołach w dn. 27.06.2012 r. zostały przeprowadzone zawody lekkoatletyczne dla szkół pod hasłem „Żegnaj Szkoło! – Witajcie Wakacje!!!” zorganizowanych z okazji Jubileuszu „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012”. W punktacji szkół podstawowych najlepsza okazała się „Jedynka” z Hrubieszowa, a wśród gimnazjalnych ZSP Moniatycz. Znakomite wyniki w biegach krótkich osiągnął Michał Łopocki!

Reklamy

Komunikat 

z zawodów lekkoatletycznych przeprowadzonych na stadionie HOSiR w dn. 27.06.2012 r. pod hasłem „Żegnaj Szkoło! – Witajcie Wakacje!!!”  zorganizowanych z okazji Jubileuszu „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012”.

 

Szkoły Podstawowe

 

60m dz.

Seria I

1. Dagmara Pal                       99        SP1      9.30     F

2. Kaja Pietraszek                   00        SP2      9.76     F

3. Angelika Madej                   00        SP2      10.11

4. Karolina Ryczko                   00        SP2      11.12

 

Seria II

1. Karolina Barańczuk             99        SP2      9.06     F

2. Karina Krotkiewicz               01        SP3      9.15     F

3. Kamila Szymańska              00        SP2      9.60     F

4. Ola Trześniowska               00        SP3      10.86

 

Seria III

1. Oliwia Niewiadomska          01        SP1      10.50

2. Ola Błaszczak                      01        SP1      10.59

3. Iga Pawlos                          01        SP1      10.93  

4. Julia Maciejewska               01        SP1      11:36

 

Seria IV

1. Natalia Łata                        00        SP2      9.84     F

2. Karolina Kodeniec               00        SP2      10.08

 

Finał

1. Karolina Barańczuk             99        SP2      9.44

2. Karina Krotkiewicz              01        SP3      9.45

3. Kamila Szymańska              00        SP2      9.66

4. Dagmara Pal                                   99        SP1      9.68

5. Kaja Pietraszek                   00        SP2      9.77

6. Natalia Łata                        00        SP2      10.20

 

60m chł.

Seria I

1. Kacper Pietrusiewicz                       99        SP1      8.76     F

2. Paweł  Capiuk                     01        SP3      9.23     F

3. Mikołaj Księżyk                    01        SP3      10.81   F

 

Seria II

1. Cezary Zybura                    99        SP1      9.00     F

2. Mateusz Łomański              00        SP2      9.50     F

3. Andrzej Duda                      01        SP1      10.16   F

 

Finał

1. Kacper Pietrusiewicz                       99        SP1      8.68    

2. Cezary Zybura                    99        SP1      9.07

3. Mateusz Łomański              00        SP2      9.45

4. Andrzej Duda                      01        SP1      10.02

5. Paweł Capiuk                      01        SP3      10.20

6. Mikołaj Księżyk                    01        SP3      10.63

 

200m dz.

1. Paulina Nazar                     99        SP2      33.51

2. Dominika Flaks                    01        SP1      34.33

3. Ola Richter                          01        SP3      34.86

4. Malon Paulina                     01        SP3      36.11

5. Elżbieta Kudyk                    01        SP1      36.47

6. Julia Wilkos                         99        SP1      36.50

7. Ola Kupiec                           99        SP2      36.77

8. Paulina Kaczmarska                        01        SP3      37.03

9. Klaudia Lipnicka                  00        SP2      39.74

10. Marta Bachusz                  01        SP3      41.12

11. Dominika Witkowska         00        SP2      43.04

12. Wiktoria Łaszkiewicz         00        SP2      45.34

13. Kinga Wlizło                      00        SP2      47.17

 

200m chł.

1. Kacper Pietrusiewicz                       99        SP1      30.93

2. Bartłomiej Janicki                99        SP1      32.94

3. Dominik Daciuk                    01        SP1      37.58

 

500m dz.

1. Karolina Barańczuk             99        SP2      1:31.59

2. Karolina Waś                      99        SP1      1:43.72

3. Dominika Flaks                    01        SP1      1:48.35

4. Karolina Gajewska              01        SP3      1:54.38

5. Elżbieta Kudyk                    01        SP1      2:03.76

6. Julia Bańka                          00        SP2      2:08.25

 

600m chł.

1. Damian Chorzępa               01        SP1      2:11.52

2. Arkadiusz Fila                      01        SP3      2:22.91

3. Kacper Kaspruk                   01        SP3      2:25,43

4. Filip Pietrusiewicz                01        SP3      2:34.37

5. Adam Stępień                     01        SP3      2:38.31

6. Michał Ożóg                        01        SP3      2:51.74

 

 Skok w dal  dz.

1. Paulina Nazar                     99        SP2      4,21m

2. Ola Kupiec                           99        SP2      4,10m

3. Karolina Kodeniec               00        SP2      3,65m

4. Julia Bańka                          00        SP2      3,63m (3,53m)*

5. Klaudia Lipnicka                  00        SP2      3,63m (3,51m)*

6. Oliwia Ciesielczuk               01        SP3      3,59m

7. Kaja Pietraszek                   00        SP2      3,55m

8. Diana Jóźwiak                     00        SP3      3,41m

9. Nikola Stasiuk                     99        SP1      3,40m

10. Angelika Madej                 00        SP2      3,35m

11. Kamila Szymańska                        00        SP2      3,34m

12. Dominika Witkowska         00        SP2      3,30m

13. Zofia Łyko                         00        SP3      3,28m

14. Ola Trześniowska             00        SP3      3,23m

15. Laura Gałan                      00        SP3      3,20m

16. Natalia Łata                      00        SP2      3,15m

17. Aleksandra Kędziera         01        SP3      3,10m (2,96m)*

18.  Olwia Błaszczuk               00        SP3      3,10m (2,90m)*

19. Karolina Wolanin               00        SP3      3,00m

20. Karolina Ryczko                 00        SP2      2,89m

21. Kinga Wlizło                      00        SP2      2,81m

22. Wiktoria Łaszkiewicz         00        SP2      2,80m (2,75m)*

23. Anna Josse                                   00        SP3      2,80m (2,65m)*

24. Jagoda Maciejczyk            00        SP1      2,65m 

25. Julia Szymańska                01        SP1      2,55m

 

Skok w dal chł.

1. Miłosz Zając                        01        SP3      3,80m

2. Bartłomiej Janicki                99        SP1      3,77m

3. Cezary Zybura                    99        SP1      3,67m

4. Mateusz Łomański              00        SP2      3,49m

5. Kacper Radziewicz              01        SP3      3,39m

6. Adam Stępień                     01        SP3      3,17m

 

Punktacja drużynowa

1. Szkoła Podstawowa nr 1 Hrubieszów – 171 pkt.

2. Szkoła Podstawowa nr 2 Hrubieszów – 156 pkt.

3. Szkoła Podstawowa nr 3 Hrubieszów – 125 pkt.

 

Szkoły Gimnazjalne

 

60m dz.

1. Wioletta Oleszczuk             98        ZSP Moniatycze           9.21

2. Zuzanna Kuczyńska                        97        Gim. 3                         9.44

3. Justyna Jaciuk                     97        ZSP Moniatycze           9.45

4. Agnieszka Sendecka                       96        ZSP Moniatycze           9.88

 

60m chł

1 Michał Łopocki                      96        Gim. 1                          6.80

2. Łukasz Holc                         97        ZSP Moniatycze           8.08

3. Kamil Tabuła                       98        ZSP Moniatycze           8.12

PK Łukasz Krakowiak                          89        Unia Hrubieszów         7.09

 

200m dz.

1. Wioletta Oleszczuk             98        ZSP Moniatycze           40.49

2. Karolina Grzeszczuk                       97        ZSP Moniatycze           42.41

 

200m chł.

1. Michał Łopocki                     96        Gim. 1                          23.09

2. Arkadiusz Malesa                97        Gim. 1                          26.13

3. Mateusz Brodziak               96        ZSP Moniatycze           27.85

PK Łukasz Krakowiak              89        Unia Hrubieszów         22.67

 

500m dz

1. Wiktoria Ciesielczuk                        98        Gim. 3                          1:32.70

2. Diana Pawluk                      96        ZSP Moniatycze           1:57.56

 

600m chł

1. Aleksander Polikowski        98        ZSP Moniatycze           1:40.60

2. Kamil Tabuła                       98        ZSP Moniatycze           1:59.71

3. Michał Brodziak                   98        ZSP Moniatycze           2:07.72

 

Skok w dal dz.

1. Jaciuk Justyna                     97        ZSP Moniatycze           4,21m

2. Zuzanna Kuczyńska                        97        Gim. 3                          4,14m

3. Agnieszka Sendecka                       96        ZSP Moniatycze           4,08m

 

Skok w dal chł

1. Arkadiusz Malesa                97        Gim. 1                          5,55m

2. Mateusz Brodziak               96        ZSP Moniatycze           5,16m

3. Łukasz Holc                         97        ZSP Moniatycze           5,12m

4. Michał Brodziak                   98        ZSP Moniatycze           3,95m

PK Łukasz Krakowiak              89        Unia Hrubieszów         5,10m

 

Punktacja drużynowa

1. ZSP Moniatycze                              194 pkt.

2. Gimnazjum nr 1 Hrubieszów                         57 pkt.

3. Gimnazjum nr 3 Hrubieszów                         39 pkt.

 

Uwaga!

W przypadku uzyskania tej samej odległości w najdłuższym skoku, decyduje kolejna uzyskana odległość.

W biegach pomiar ręczny.

Puchary za miejsca drużynowo i książki „Antologia hrubieszowskiego sportu …” dla nauczycieli zwycięskich szkół (zgodnie z regulaminem po 1 dla opiekuna) będą wręczone w najbliższym terminie, jaki będzie możliwy!

 

Podziękowania!

– Organizatorzy zawodów dziękują i gratulują nauczycielom, którzy potrafili zmobilizować dzieci i młodzież do uczestnictwa w tego typie zawodów.

– Dzieciom i młodzieży za uczestnictwo w zawodach fair play i bardzo dobre oraz dobre wyniki sportowe.

– Dziękują Burmistrzowi Miasta Hrubieszów i Wydziałowi Oświaty … UM za ufundowanie pucharów i dyplomów dla szkół, oraz statuetek i dyplomów dla zawodników.

– Dziękują osobom, które społecznie sędziowały i wypisywały dyplomy oraz certyfikaty.

– Wszyscy startujący, sędziujący i opiekunowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w imprezie zorganizowanej z okazji „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012” , ufundowane przez Urząd Gminy w Hrubieszowie.

– Podziękowania należą się również dla dyr. HOSiR i pracownikom za udostępnienie areny lekkoatletycznej i przygotowanie obiektu do przeprowadzenia zawodów.

 

Z historii hrubieszowskiej la

 

Rekordziści powiatu:

 

60 m – POMIAR RĘCZNY (PR)

9 lat Kitliński Piotr SP 1 Hrubieszów 9,8 1981r.

10   Suchecki Dariusz SP 1 Hrubieszów 9,17 1997

11   Małyszka Paweł SP 3 Hrubieszów 8,63 2008

12   Lubawski Radosław SP 1 Hrubieszów 8,0       1978

13   Lubawski Radosław SP 1 Hrubieszów 7,5       1979

14   Lubawski Radosław SP 1 Hrubieszów 7,3       1980

15   Górak Piot SP Werbkowice 7,2 1976

       Lubawski Radosław SP 1 Hrubieszów 7,2       1981

       Krzyżanowski Andrzej SP 1 Hrubieszów 7,2 1989

16  Łopocki Michał G. 1 Hrubieszów 6,80 2012

17  Łopocki Michał G. 1 Hrubieszów 6,80 2012

18  Łopocki Michał G. 1 Hrubieszów 6,80 2012

19   Barański Ireneusz ZSMR Hrubieszów 6,8       

       Łopocki Michał G. 1 Hrubieszów 6,80 2012

 

W poprzednim roku rekord życiowy M. Łopockiego wynosił 7,33.

 

200 m – PR

11 lat Kitliński Marek Hubert SP 1 Hrubieszów 33,1 1988

12   Konieczny Patryk SP 1 Hrubieszów 30,28 1997

13   Lubawski Radosław SP 1 Hrubieszów 26,6 1979

14   Lubawski Radosław SP 1 Hrubieszów 24,9 1980

15   Lubawski Radosław SP 1 Hrubieszów 24,2 1981

16  Łopocki Michał G. 1 Hrubieszów 23,09 2012

17   Stajszczyk Dominik LO Hrubieszów 22,53 1998

18   Stajszczyk Dominik LO Hrubieszów 22,53 1998

19   Śliwiński Michał LO Hrubieszów 22,36          1998

 

Najlepsi w historii powiatu

 

60 m – PR

1. Barański Ireneusz ZSMR Hrubieszów 6,8 1981

2. Łopocki Michał G. 1 Hrubieszów 6,80 2012

3. Bajurko Cezary                   ZSMR Hrubieszów 6,9 1981

4. Kawałek Kazimierz ZSMR Hrubieszów 7,0 1981

5. Dąbrowski Mirosław LO Hrubieszów 7,0 1981

6. Krzyżanowski Andrzej LO Hrubieszów 7,0 1991

7. Stajszczyk Dominik ZSE Hrubieszów 7,00 2000

8. Krakowiak Łukasz Unia Hrubieszów 7,09 2012

 

200 m – PR

1. Śliwiński Michał LO Hrubieszów 22,36 1998

2. Stajszczyk Dominik LO Hrubieszów 22,53 1998

3. Barański Ireneusz ZSMR Hrubieszów 22,6 1980

4. Sidor Przemysław ZSMR Hrubieszów 22,6 1980

5. Krakowiak Łukasz Unia Hrubieszów 22,67 2012

6. Lubawski Radosław ZSMR Hrubieszów 22,8 1984

7. Wróbel Józef ZSE Hrubieszów 23,0 1969

8. Górak Piotr ZSMR Hrubieszów 23,0 1978

9. Dąbrowski Mirosław LO Hrubieszów 23,0 1982

10. Łopocki Michał G. 1 Hrubieszów 23,09 2012

 

Dotychczas w ramach Jubileuszu zorganizowano:

– 18.05. 2012 r. – Konkurs wiedzy o sporcie na Ziemi Hrubieszowskiej.

– 25.05.2012 – Zawieszenie Banera reklamującego Jubileusz!

– 2.06.2012 – Turniej tenisa ziemnego kobiet i mężczyzn na korcie HOSiR (nie odbył się, brak chętnych)

– 2.06.2012 – Pokaz wędkarstwa na Huczwie, stadion HOSiR

– 3.06.2012 – Wyścig kolarski na czas: Teratyn – Park przy HOSiR

– 3.06.2012 – Mecze piłki ręcznej kobiet w hali HOSiR

– 3.06.2012 – Turniej Tenisa Stołowego w Sali SP nr 3 w Hrubieszowie

– 4.06.2012 – Mecze piłki ręcznej mężczyzn oldboyów w hali HOSiR

– 5.06.2012 – HDK – Uroczysta Sesja Samorządów Lokalnych zorganizowana z w/w okazji, połączona m.in. z:

• złożeniem wieńca i zapaleniem znicza na hrubieszowskim cmentarzu w hołdzie zmarłym sportowcom,

 referatem multimedialnym,

 wręczeniem wyróżnień zespołowych i indywidualnych,

 podsumowaniem Sportowego Plebiscytu Powiatowego za sezon 2011,

 odsłonięcie tablic pamiątkowych stowarzyszeń sportowych z okresu międzywojennego Sokół i Strzelec,

 otwarcie wystawy sportowej w hrubieszowskim Muzeum (nadal czynna, można zwiedzać),

 część artystyczno-sportowa.

– 11.06.2012 – Turniej piłki ręcznej szkół gimnazjalnych chłopców na boisku otwartym przy SP nr 1 w Hrubieszowie.

– 24.06.2012 – Turniej koszykówki ulicznej dla pań i panów na boisku przy ZS nr 2 w Hrubieszowie „Staszic”.

– 26.06.2012 – boiska HOSiR – Turniej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych,

– 27.06.2012 – arena la Hrubieszów – zawody lekkoatletyczne „Żegnaj szkoło – Witajcie wakacje!” dla szkół podstawowych  i gimnazjalnych,

 

Następne, najbliższe imprezy w ramach Jubileuszu to:

– 30.06./01.07.2012 –  spływ kajakowy Tyszowce – Hrubieszów,

– wyścig kajakami na czas po Huczwie– 1.07. godz. 16.30 od mostu „Sławęcińskiego” do mostu na stadionie,

– konkurs pt. „Hrubieszowskie wspomnienia sportowe” trwa do września, czekamy na opracowania!

– wystawa sportowa w hrubieszowskim Muzeum (nadal czynna, można zwiedzać),

– 15.07.2012 g. 10.30 siatkówka plażowa trójki męskie na boisku HOSiR

– 22.07.2012 g. 10.30 siatkówka plażowa trójki kobiece na boisku HOSiR

– 5.08. 2012 g. 10.30 siatkówka plażowa trójki mieszane na boisku HOSiR

– wrzesień 2012 unihokej

– 22.09.2012 zawody wędkarskie na Huczwie

– jesień 2012 – Konkurs „Sport w wyobraźni dziecka”

– jesień 2012 – Brydż sportowy

– itd.

– 9.12. HDK – Uroczyste podsumowanie Jubileuszu w formie artystyczno – sportowo – uznaniowej!

 

Wszystkie regulaminy znajdują się lub będą znajdować się na LubieHrubie!

 

Ciekawe!?

Czy któraś z gmin zorganizuje we własnym zakresie, jakieś zawody sportowe z okazji Jubileuszu „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012”? 

 

Informację opracowali – Artur Kern i mak